Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 жовтня, 15:44:14

Конвенція ООН про права інвалідів - дієвий інструмент захисту прав

26.12.2014   16:17

«Як ефективно здійснювати моніторинг реалізації Конвенції про права інвалідів та проводити адвокаційні кампанії для впливу на владу і середовище, у якому ми живемо?» - ці актуальні питання розглядались на тренінгу «Просування Конвенції про права інвалідів через моніторинг та кампанії адвокасі», що відбувся 25 грудня в м. Прилуки.

Метою заходу було підвищення рівня обізнаності про свої права і можливості представників інвалідських організацій Чернігівщини.Конвенція впроваджує гасло: всі різні – але всі рівні – і гарантує, що особи з інвалідністю мають користуватися тими самими правами, що і всі інші люди. Для повної реалізації статей Конвенції необхідно працювати у напрямку політик та програм, що перенесуть положення Конвенції на практику та посилювати професійний рівень організацій інвалідів – знати і вміти захищати свої права – зазначив Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини.

Учасники вчились проводити громадський моніторинг, адже він є одним з найважливіших інструментів відстоювання громадянами своїх інтересів, їх участі в процесі прийняття рішень та можливості впливати на владу. Досвід роботи з НУО та органами влади показав, що результати громадського моніторингу могли б мати більший вплив, якби були дотримані основні правила його проведення. До того ж, часто, проведення моніторингу закінчується розробкою рекомендацій і написанням звіту, замість того, щоб використовувати їх для змін законодавства та існуючих "правил гри", встановленими чиновниками. Тому отриманні знання дозволять його учасникам розробляти і проводити громадські моніторинги, результати якого будуть надійними, об'єктивними і сприятимуть суспільним змінам.
Дмитро Шерембей, керівник БФ «Пацієнти України», розповідаючи про підходи до проведення кампаній громадянського представництва, крім основ їх підготовки, детально зупинився також і на існуючих проблемних аспектах та шляхах їх запобігання.

Значну увагу було приділено розробці плану адвокасі - кампанії як одному з її ключових компонентів та врахуванню всіх зовнішніх чинників при її проведенні. Спільними зусиллями учасники розробили план дій по впровадженню безбар’єрного доступу до публічних приміщень та облаштування пішохідних переходів звуковими сигналами.

Останні новини Чернігівщини

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!!

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!! 15:40

Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

На Чернігівщині стартував Всеукраїнський проєкт з проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч» 15:36

З метою належного виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо популяризації спорту серед здобувачів освіти в Україні розроблено План проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів і студентів у 2023/2024 навчальному році «Пліч-о-пліч».

Чернігівські поліцейські затримали двох громадян, які запустили феєрверк: відкрито кримінальне провадження 14:35

Попри усі заборони у період дії воєнного стану двоє мешканців Чернігова (45-річний чоловік та 40-річна жінка) вночі запустили феєрверк у сквері на вулиці Івана Мазепи у Чернігові. За цим фактом поліція розслідує кримінальне провадження.

Про участь іноземних партнерів у відбудові Чернігівщини – Костянтин Мегем в етері марафону «Суспільне. Спротив» 14:01

До відбудови Чернігівської області наразі активно долучаються дві країни – Франція (з регіоном Іль-де-Франс укладено Меморандум про співпрацю), та Латвія. Вони підтримують Чернігівщину з перших днів після звільнення від окупантів.

Плече підтримки ЮНІСЕФ: результати і перспективи співпраці на ЧернігівщиніПлече підтримки ЮНІСЕФ: результати і перспективи співпраці на Чернігівщині 13:42

Відновлення 25 закладів освіти (21 ЗДО, 2 ЗСО та 2 ліцеї); розвиток молодіжного потенціалу UPSHIFT і цифрової платформи Ureport; створення молодіжних центрів; підсилення технічної бази навчальних закладів; зміцнення потенціалу робітників сфери освіти; заняття для дітей онлайн/офлайн – все це у планах ЮНІСЕФ з відновлення Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини