Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 12:03:17

Питання екології та збереження довкілля обговорили представники органів влади та спеціалісти-екологи

20.12.2014   12:51

18 грудня в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбувся семінар для представників райдержадміністрацій, на яких покладено обов’язки у сфері екології та збереження довкілля.

Проблеми створення заповідних об’єктів місцевого значення, функціонування дозвільної системи, розробки та реалізації природоохоронних програм, підготовки запитів про виділення коштів з Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища для здійснення природоохоронних заходів, еколого-просвітницької діяльності – ці та інші питання були обговорені на семінарі.

Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів розповіли присутнім про розгляд матеріалів та видачу документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання, ведення реєстру місць видалення відходів (МВВ), об’єктів утворення відходів та об’єктів оброблення та утилізації відходів. Надано роз’яснення щодо консультування та розгляду проектів паспортів МВВ, зауважено на контактні телефони профільних спеціалістів.

Відповідно до чинного природоохоронного законодавства, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи місцевого самоврядування сприяють охороні й збереженню територій та об'єктів природно-заповідного фонду (далі - ПЗФ) та виконання покладених на них завдань.

Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері формування, збереження та використання екомережі визначені Законом України «Про екологічну мережу України». Представникам райдержадміністрацій наголошено, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у сфері формування, збереження та використання екомережі, в межах своїх повноважень, забезпечують розроблення та виконання регіональних і місцевих схем та програм розвитку екомережі, проведення необхідних для цього наукових досліджень; надання відповідно до закону фінансової та іншої підтримки власникам і користувачам земельних ділянок, що знаходяться в межах територій та об'єктів екомережі.

Обговорено зростання популярності сільського і агротуризму. Всі ці заходи можуть значно поповнити бюджети районів.

Наразі є багато прикладів, коли заповідні території є візитною карткою регіону, тож і нам є до чого спрямовувати спільні активні зусилля.

Не можна недооцінювати формування свідомої і активної позиції нашої громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики Чернігівської області, підтримувати громадські ініціативи з участі у цьому процесі. Для цього Департаментом постійно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, засідання за «круглим столом», виступи в регіональних ЗМІ, наповнення офіційного веб-сайту. Присутнім запропоновано більш активно співпрацювати в цьому напрямку на місцях, з представниками громадських організацій, місцевих мас-медіа та молоддю і надавати відповідну інформацію безпосередньо до Департаменту.

Проведення Департаментом подібних семінарів буде продовжено і надалі, що всіма спільними зусиллями допоможе районним державним адміністраціям, міським та селищним радам покращити становище у сфері охорони та збереження довкілля, сприятиме мінімізації шкідливого впливу антропогенної діяльності на навколишнє природне середовище.


 

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.