В області працює 417 дитячих дошкільних закладів, які відвідує 30,3 тис. вихованців
Крім того, соціально-педагогічним патронатом охоплено 1,8 тис. дітей, які не відвідують дошкільні установи.
Виховний процес забезпечував 3541 педагогічний працівник, з яких 71,2% – вихователі та вихователі-методисти, 9,7% – музичні керівники.
Працювали в закладах 108 штатних психологів та 98 інструкторів з фізкультури.
Більшість педагогічного персоналу – жінки. Чоловіки становили лише 1,7% і, переважно, працювали інструкторами з фізкультури та музичними керівниками (відповідно 13,2% та 12,2% за кожною зі спеціальностей).
Більше третини (34%) персоналу – молодь у віці до 35 років.
Освітній рівень педагогічних працівників досить високий: 99,5% з них закінчили вищі навчальні заклади усіх рівнів акредитації.
Для забезпечення потреб дітей з порушенням мови, зору, опорно-рухового апарату, затримкою психічного та інтелектуального розвитку в області було організовано 101 групу спеціального призначення, в яких працювали 80 учителів-логопедів, 11 учителів-дефектологів, 18 учителів інших спеціалізацій.
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.