Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 09:11:44

У центрі уваги освітян області турбота про дітей із сімей вимушених переселенців

29.09.2014   10:54Агенцiя

Органи управління освітою Чернігівської області тримають на постійному контролі та оперативно надають необхідну допомогу усім сім’ям з неповнолітніми дітьми, які прибули з тимчасово окупованої території АР Крим, районів проведення антитерористичної операції.

Відповідно до нормативних документів Міністерства освіти і науки України вони зараховуються до навчальних закладів за спрощеною процедурою. А саме:

• до дошкільних навчальних закладів діти зараховуються без попередньої електронної реєстрації;

• до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів дозволено зараховувати учнів без відповідних документів про базову та повну загальну середню освіту та додатків до них, з подальшим відновленням їх в установленому порядку.

За даними відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад станом на 25.09.2014 року з Донецької та Луганської областей тимчасово проживають в Чернігівській області 758 дітей дошкільного та шкільного віку. З них до дошкільних навчальних закладів влаштовано 122 дитини запропоновано 4), до загальноосвітніх навчальних закладів – 602, до інтернатних закладів – 20 дітей.

Решта дітей віком до 3 років проживають з батьками і не потребують зарахування до ДНЗ.

Крім того, 108 дітей вимушених переселенців з районів проведення антитерористичної операції, перебувають на даний момент у санаторії «Десна», с. Ладинка Чернігівського району. Для 77 з них, які є дітьми шкільного віку, з 22 вересня організовано навчання у загальноосвітніх навчальних закладах району (47 дітей навчаються у Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст., 30 – у Ладинській ЗОШ І-ІІ ст. Чернігівського району). У свою чергу, діти дошкільного віку, проживають у санаторії разом з матерями.

Серед дітей, які прибули з районів проведення АТО, є 4 дитини з особливими освітніми потребами, з яких 2 дитини хворі на дитячий церебральний параліч, 1 дитина з вадами розумового розвитку та 1 дитина з вадами слуху.

Дитина з вадами слуху навчається в Чернігівській спеціальній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Двоє дітей із прийомної сім’ї навчаються в Ладинській ЗОШ І-ІІ ст. Чернігівського району.

У навчальних закладах дітям надаються якісні освітні послуги. Для всіх організовано безкоштовне харчування, забезпечено необхідним одягом, канцтоварами.

На даний час в області проживає – 74 дитини дошкільного та шкільного віку з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Із них до дошкільних навчальних закладів влаштовано 21 дитину (запропоновано 3), до загальноосвітніх навчальних закладів – 40 дітей. Ще 1 – дитина-інвалід не навчається за станом здоров’я.

Решта дітей віком до 3 років проживають з батьками і не потребують влаштування до ДНЗ. У професійно-технічних навчальних закладах області навчаються 12 учнів з Донецької та Луганської областей та 1 учень з Автономної Республіки Крим.

Станом на початок 2014-2015 навчального року до вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації області вступили (перевелись) з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей 77 студентів, у тому числі до університетів і інститутів – 53 (з них 45 – жителі Донецької та Луганської областей), до коледжів і технікумів – 24 (з них 21 – жителі Донецької та Луганської областей).
 

Останні новини Чернігівщини

Нарада з комісарами 08:46

27 лютого за рішенням військового комісара Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Олександра Криворучка на базі Ніжинського об’єднаного міського ТЦК та СП відбулись одноденні збори із військовими комісарами області.

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння 08:26

26 лютого в Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів діяльності Шкільних служб порозуміння (ШСП) в навчальних закладах Чернігівщини, як одного з механізмів профілактики підліткової агресії.

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці 07:58

Поліцейські оперативно розшукали та затримали чоловіка, який підозрюється у відкритому заволодінні золотим ланцюжком у магазині в центрі Чернігова.