Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 13:40:33

У Чернігові створено 8 інклюзивних класів

30.08.2014   11:52

У Чернігові з 1 вересня у школах міста працюватимуть 8 інклюзивних класів. Про це під час серпневої конференції освітян повідомив начальник управління освіти міськради Володимир Купріяненко.

За його словами, у місті діє диференційована система спеціальних навчальних закладів. Це, зокрема, дошкільний навчальний заклад №23 (для дітей з вадами слуху – відвідують 103 дошкільнят), спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступеня для дітей з вадами інтелектуального розвитку, де навчаються та виховуються 103 дітей. Також відкрито 63 спеціальні групи для дітей дошкільного віку і 22 спеціальні класи для дітей із затримкою психічного розвитку при загальноосвітніх навчальних закладах.

Перший інклюзивний клас, де навчалася дитина з розладами аутичного спектру, був створений у ЗОШ №24 минулого року. Цього року для забезпечення впровадження процесу інклюзивного навчання з 1 вересня будуть відкриті такі класи у ЗНЗ №10, 17 і 18 (по одному класу), в ЗНЗ №30 (два класи), №24 (три класи).

У дитсадку №73 буде відкрита спеціальна група ранньої реабілітації для дітей з важкими вадами мовлення. У ДНЗ №52 запроваджується модель дошкільної інклюзивної освіти.

"Відсутність нормативно-правових актів щодо дошкільної інклюзивної освіти є перешкодою до її широкого впровадження у місті Чернігові", - пояснив В. Купріяненко.


Довідка: Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами, зокрема дитини з особливостями психофізичного розвитку, в умовах загальноосвітнього закладу.

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини