Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 20:19:42

Софія Русова повернулася до Чернігова

14.10.2011   12:35Агенцiя

Відтепер не лише педагогічні праці видатної просвітительки Софії Русової, а й її образ буде присутній у стінах Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Тут урочисто відкрито в честь неї пам’ятну дошку.

У далекому 1876 році Софія Русова приїхала до Чернігова услід за чоловіком і своєю кипучою енергією осяяла діяльність місцевої “Громади”. Організація лекцій, вечорів, складання систематичного каталогу книжок для народу, зрештою, відкриття громадської книгозбірні, на базі якої існує нинішня державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка. То були складні для всього українського часи, однак Софія Федорівна пропагувала педагогічні ідеї, в основі яких –– всотування рідної мови через засвоєння грандіозної культурної спадщини свого народу. На них навчається й сьогоднішня молодь, котра обрала педагогічний шлях.

Автор пам’ятної дошки-барельєфа Михайло Белень зобразив просвітительку, авторку першого українського “Букварика” для першокласників такою, якою вона й була в житті: простою, скромною, в оточенні книг. “І до мене промовля рідна Сіверська земля…” –– дуже символічно прозвучали на урочистостях рядки пісні у виконанні кобзаря-лірника, народного артиста України Василя Нечепи.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/sofiya-rusova-povernulasya-do-chernigova//

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».