Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 06:29:24

На шляху реформування освіти

23.05.2014   11:43

22 травня з робочим візитом в Чернігові перебувала голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич. У залі обласного Філармонійного центру фестивалів і концертних програм вона провела зустріч з педагогічними працівниками та відповіла на їх запитання стосовно проблем галузі освіти та її реформування. А перед тим поспілкувалася з журналістами.

- Попри складну ситуацію в державі, пов’язану з російською агресією, - заявила народний депутат, - у нас сьогодні є історична можливість і політична воля провести справжнє реформування освітньої галузі.

За її словами, першим кроком на цьому шляху стало прийняття у першому читанні нового закону про вищу освіту в Україні. Цим законом передбачається надання вишам більшого простору для дій, можливості вільно розпоряджатися коштами, наприклад, для участі вчених-викладачів у міжнародних наукових форумах та проектах. З іншого боку, і контроль за витрачанням цих коштів буде значно жорсткішим.

Закладено у новому законі й підвищення студентських стипендій до рівня прожиткового мінімуму. Проте реалізувати це положення можна буде лише після стабілізації ситуації в державі та покращання її економічного стану. Першочерговим же, на переконання Лілії Гриневич, є саме надання вищим навчальним закладам більшої самостійності, в тому числі й фінансової.

У зустрічі голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілії Гриневич з освітянами області взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман та начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Анатолій Заліський.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.