Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 23:19:35

Юні чернігівці серед переможці загальноукраїнського конкурсу "Діти за чисту енергію"

21.05.2014   13:10Агенцiя

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України відзначило переможців конкурсу студентської творчості "Плакатом по витратах" та всеукраїнського конкурсу "Діти за чисту енергію".

Цьогоріч з понад 1,5 тисячі учасників перемогу здобули 16 школярів та 6 студентів. Їх роботи ляжуть в основу кампанії соціальної реклами, спрямованої на зміну поведінки суспільства щодо споживання енергоресурсів та стануть родзинкою експозиції Музею води.

Конкурсні роботи – малюнки, плакати та поробки з пластику та скла - агітують за енергозбереження та закликають змінити своє ставлення до вичерпних ресурсів природи. "Роботи вражають глибоким розумінням теми, з них видно, що більшість учасників з власного досвіду знають про нагальні проблеми енергозбереження", зазначив Голова Агентства Олександр Таран на церемонії нагородження переможців. Він зауважив, що з таким потенціалом побудувати сильну, енергонезалежну Україну з високою культурою енергоспоживання буде набагато простіше.

Пан Саймон Сміт, Посол Великої Британії в Україні, під час церемонії вручення нагород переможцям конкурсів сказав: "Дуже добре, що Уряд України займається такими питаннями, як збереження енергії, а Держенергоефективності залучає до цього ще й дітей та студентів. Це дуже важливо для розвитку країни".
Глибоко вражена різноманіттям робіт та талантом учасників була і пані Юрате Юодснукіте, сектор-менеджер з енергоефективності та відновлюваної енергетики Представництва ЄС в Україні. За її словами, енергоефективність формується не тільки на рівні держави, це відповідальність кожного з нас. "Саме від нас залежить, наскільки ефективно будуть використовуватися вичерпні енергоресурси, наскільки теплішими стануть наші домівки та наскільки розумно ми будемо використовувати заощаджені кошти", відмітила вона. Шляхи вирішення цих питань відображені в роботах учасників конкурсів.

Керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Біл Такер також  відмітив високу якісь конкурсних робіт і той факт, що учасників надихнула сама важливість теми енергоефективності та енергозбереження.
За словами Олени Рибак, виконавчого директора компанії "iC consulenten Україна", приємно визнавати, що такі заходи проводяться для підростаючого покоління, адже кожен з них стане запорукою майбутнього України.

Переможці конкурсів отримали не тільки заохочувальні призи, а й мали змогу на власні очі ознайомитись з роботою когенераційної станції під час відвідування заводу "Кока-Кола Беверіджиз Україна" та побувати на ексклюзивній екскурсії у Музеї води.

У конкурсі «Діти за чисту енергію» переможцями стали:

∙ Номінація "Малюнки", молодша вікова група (6-10 років)
Ананьєв Кирило (м. Донецьк), робота "Маєш завжди берегти" - І місце.
Калинович Дарія (м. Донецьк), робота "Природа сама дає нам енергію" - ІІ місце.
Будайчик Роман (Львівська обл., Стрийський р-н, с. Гірне), робота "Альтернативний вид електроенергії" - ІІІ місце.
Приз глядацьких симпатій - "Чисте довкілля – чиста енергія" Чепіжко Аліни (Запорізька обл., м. Токмак).

∙ Номінація "Малюнки", старша вікова група (11-16 років):

Дехтяр Оксана (Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н, с. Миролюбне), робота "Чиста енергія – чиста планета" - І місце.
Пшеничник Юлія (м. Вінниця), робота "Світ очима дитини" - ІІ місце.
Леськів Інеса (м. Жовків), робота "Світло життя в твоїх руках" - ІІІ місце.
Приз глядацьких симпатій отримала робота Халабової Вікторії (м. Донецьк) - "Енергія майбутнього".
 
∙ Номінація "Поробки – друге життя речей: вироби із пластику та скла" молодша вікова група (6-10 років)
Круковець Євген (м. Чернігів), робота "ДискоШар" - І місце.

Савіна Надія (Донецька обл., м. Добропілля), робота "Електрична рибка" - ІІ місце.
Рурич Ростислава (Донецька обл., м. Добропілля), робота "Енергія планети - людству" - ІІІ місце.
Приз глядацьких симпатій отримала робота "Енергоефективний будинок" Неліпи Артема (м. Київ).

∙ Номінація "Поробки – друге життя речей: вироби із пластику та скла" старша вікова група (11-16 років)

Криса Дарія (м. Черкаси), робота "Лампочка - дочка" - І місце.
Шмиголь Роман (м. Черкаси), робота "Натхнення" - ІІ місце.
Лата Михайло (м. Львів), робота "Світильник" - ІІІ місце.
Приз глядацьких симпатій отримала робота Мури Анни (Волинська обл., м. Рожище) - "Голуб миру на моєму подвір'ї".

У конкурсі «Плакатом по витратах» переможцями стали:
Бражнікова Анна - студентка Київського національного університету технологій та дизайну. Її робота "Бережи себе – збережеш світ" посіла  І місце.
Дидик Альона, студентка Київського національного університету технологій та дизайну. Робота "Заощаджуй" - ІІ місце.
Каторож Ярина, студентка Української академії друкарства, робота "Планета згасає" - ІІІ місце.

Призи глядацьких симпатій отримали: Кушнір Надія, студентка Української академії друкарства. Робота "Бережи світло над своєю головою". Кристопчук Марія-Надія, студентка Української академії друкарства. Робота "Скарбничка енергії". Татарчук Євгеній, студент Львівського національного аграрного університету. Робота "Ресурси".
Довідково: Конкурс "Діти за чисту енергію" проводиться щорічно, з 2008 року. За час його існування близько 7 тисяч дітей віком від 6 до 16 років взяли участь у ньому.
Конкурс "Плакатом по витратах" проходить 2 роки поспіль. За цей час в ньому взяли участь понад 50 провідних вузів України. Більше 1000 студентів з різних міст України надсилали роботи.

kmu.gov.ua

Останні новини Чернігівщини

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу 15:41

З початку 2022 року за сприяння служби зайнятості області на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» було працевлаштовано 18 безробітних.

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:05

Інформція про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 серпня по 8:00 18 серпня 2022 року

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі "Кроки для спеціалістів" 10:51

Просторове планування, мобільність, управління відходами, підтримка бізнесу – нові навчальні можливості для громад від U-LEAD

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини