Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 16:24:33

Фізико-математичний факультет ЧНПУ: наука і кар’єра для студентів та планетарій — для усіх охочих

21.05.2014   10:09

Фізико-математичний факультет є єдиним факультетом Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, який не припиняв свою діяльність з часу свого заснування у 1916 році і до наших днів. Виняток становлять лише роки Великої Вітчизняної війни

Зараз п’ять кафедр факультету готують фахівців з фізики, математики та інформатики за найвищим ІV рівнем акредитації за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Про це на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» розповів декан факультету Анатолій Шморгун.

На факультеті працюють лабораторії з усіх розділів фізики: в тому числі й єдина на теренах СНД навчально-наукова лабораторія з фізики рідких кристалів, п’ять комп’ютерних класів та єдина в Чернігові обсерваторія.

Кращі випускники факультету продовжують навчання в аспірантурі інститутів математики, фізики, напівпровідників Національної академії наук України або аспірантурах інших київських вищих навчальних закладів. Вони успішно захищають кандидатські і докторські дисертації, викладають у чернігівських, київських та зарубіжних університетах, працюють науковими співробітниками інститутів Національної академії наук України.

Кілька випускників факультету, закінчивши навчання в аспірантурі, працюють в Інституті фізики НАН України. А в Інституті математики НАН України існує ціла плеяда фізматівців-чернігівців на чолі з доктором фізико-математичних наук О. О. Мурачем.

Випускники фізико-математичного факультету Чернігівського національного педагогічного університету працюють або працювали також і у європейських університетах: математик Леонід Долгов — в університеті м. Тарту (Естонія); фізик Дмитро Сухоруков — в університеті м. Росток (Німеччина); математик Олексій Коваль — в Утрехтському університеті в Голландії.

Детальніше про напрямки наукової роботи, що здійснюється на факультеті, перспективні дослідження та вагомість отриманих результатів розповів доцент кафедри фізики та астрономії Олег Кобзар.
Студенти фізмату — Руслан Старченко та Катерина Сукач — поділилися своїми враженнями про можливості для самореалізації, соціальні та спортивні заходи, які пропонує факультет. Зокрема, тут діє науково-дослідний астрономічний центр, працює власне радіо і навіть телебачення. Досі не відомим широкому загалу залишається і той факт, що на факультеті діє власний досить потужний планетарій. Подивитися на зоряне небо у ньому можуть не лише студенти, а й усі охочі чернігівці за символічну плату.
Фізмат також славиться своїми конкурсами, вечорами, екскурсіями, спортивними змаганнями, так само як і командою КВК.

Серед випускників фізико-математичного факультету — не лише відомі вчені, вчителі та викладачі, а і бізнесмени, державні службовці, громадські діячі та навіть артисти та спортсмени: кандидат фізико-математичних наук Андрій Склярець — голова правління ПАТ «Базис», Владислав Стамбурський — генеральний директор фірми «V&V», керівники Чернігівського міського та обласного управлінь освіти Володимир Купріяненко та Анатолій Заліський, народна артистка України Лариса Роговець, чемпіон Європи з пауерліфтингу Андрій Кисіль.

Словом, на фізико-математичному факультеті ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка створено всі умови для того, щоб молода людина не лише здобула якісну освіту, а й розкрила всі свої таланти, підкреслив Анатолій Шморгун. Ще одним бонусом для студентів на період навчання є стипендія, на 20% вища за звичайну.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини