Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 травня, 01:53:55

Інтеграція вищої освіти до європейського освітнього простору

06.05.2014   10:25

5 травня у рамках робочої поїздки до області голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та народний депутат України Валерій Дубіль відвідали Чернігівський національний технологічний університет, де ознайомились з матеріально-технічною базою закладу, поспілкувались з керівництвом та професорсько-викладацьким складом.

На зустрічі з керівництвом вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації області та студентством чернігівських вузів, яка відбулась у приміщенні університету, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти розповіла про схвалений Верховною Радою України у першому читанні проект Закону України «Про вищу освіту».

Зокрема, вона підкреслила, що головною ціллю прийняття нової редакції Закону є якість освіти відповідно до міжнародних стандартів. Цей законопроект передбачає децентралізацію управління вищою освітою, кадрову та академічну автономію вишів, підвищує якість освіти, що у свою чергу дозволить українським вузам бути конкурентоспроможними на міжнародному ринку праці.
Під час зустрічі в режимі діалогу освітяни та студенти мали змогу обговорити зміни, які чекають українську освіту після прийняття нового законопроекту, а також висловити свої думки та пропозиції. Доповнення і зміни, що озвучили присутні, стосувалися підвищення стипендій, зменшення загального навантаження на викладачів, фінансування студентських рад, стажування за різними програмами та створення баз для проходження практики студентів, навчання за подвійними спеціальностями, набору студентів у 2014 році тощо.

«Проект Закону України «Про вищу освіту» руйнує монополію впливу Міністерства освіти і науки України на вищі навчальні заклади, створює умови для незалежності університетів. Він є передумовою академічної свободи викладачів і студентів», — наголосила Лілія Гриневич, спілкуючись з представниками засобів масової інформації області.

Вона виразила сподівання, що проект буде прийнятий Верховною Радою України у другому читанні вже на початку літа. А до цього головним завданням Комітету є узгодження всіх пропозицій від освітян, студентства, роботодавців в інтересах підвищення якості вищої освіти, а значить конкурентоспроможності наших випускників.

«Законопроект має зняти будь-які бюрократичні бар’єри для інтеграції вищої освіти до європейського освітнього простору», —підкреслила голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич на завершення.
 

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.