Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 04:31:17

Кабмін хоче звузити трудові права освітян – профспілка

11.04.2014   13:44Агенцiя

Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчів актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)” номер 4648 значно звужує трудові права освітян.

Про це в ході прес-конференції заявили представники Профспілки працівників освіти і науки України.

“Якщо середня заробітна плата по країні складає 3670 грн, то зарплата освітян – 2500 грн. Останні дії уряду спрямовані на зниження цієї виплати. Вчитель буде переведений на голі посадові оклади. Молодий спеціаліст тримуватиме 1300 грн. Те, що робить влада по відношенню до освітян, – це якась помста”, – заявив заступник голови профспілки Сергій Романюк.

Профспілка вважає неприпустимим внесення змін до статті 25 ЗУ “Про загальну середню освіту” про внесення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями та навчальними кабінетамт і т.д. Розмір доплати вчителям за класне керівництво не може коливатися в межах від 0% до 20% чи 25% ставки заробітної плати, оскільки кожен з вчителів, на якого покладено виконання цих обов’язків, виконує однакову за змістом та обсягом роботу. Тому оплата за її виконання має встановлюватися у фіксованому розмірі, як це було раніше.

На думку освітян, також не можна допустити запровадження плати за одержання учнями документа про позашкільну освіті, оскільки це звужує права громадян на безоплатне одержання освіти та не відповідає нормам ЗУ “Про освіту”.

“Профспілка вимагає скасувати Постанови КМУ номер 88 та 89, а також внести зміни до постанови номер 65, яка фактично забороняє приймати молодих спеціалістів на роботу. Якщо ж до нас не прислухаються, то ми націлені вчиняти активні дії- проводити маніфестації та пікети”, – додав голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.


http://www.socportal.info/news/kabmin-hoche-zvuziti-trudovi-prava-osvityan-profspilka

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).