Сила життя у писанці. ФОТОрепортаж
СИЛА ЖИТТЯ У ПИСАНЦІ. В Україні весна. Воскресає природа, воскресає життя. Надходять Великодні свята. Невід'ємною частиною якого є ПИСАНКА – символ весни, символ Сонця, символ вічності життя. Крашанки, писанки…
У Європі їх називають «українською мініатюрою». Цей витвір нашого народу випромінює радість, красу, тепло людських рук. Ніжна і загадкова душа придумала писанку, кожна з яких – як пісня, як дума, як життя. Тому й не знайдете дві зовсім одинакові. У давнину яйця розписували писанкарки.
Писанку вважали своєрідним амулетом, а узори виведені на них мали символічне значення, були магічними. Мудрі люди кажуть «у світі доти існуватиме любов, доки писатимуть писанки».
В обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді керівники гуртків декоративно-вжиткового мистецтва до свята провели майстер-клас для гуртківців центру на якому розповіли про традиції написання та на практиці разом з дітками розписали писанки. Адже скоро вже Великдень.Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви – усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад і рівновагу у нашому житті. То ж давайте будемо пишатися тим, що у нас така прадавня та багата культура. І що ми, УКРАЇНЦІ, тисячоліттями живемо на цій Землі.
ФОТОрепортаж Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 00:00
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
Продовжується надання матеріальної підтримки власникам житла, пошкодженого внаслідок ударів рф 17:06
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста, чиє житло постраждало внаслідок російської військової агресії.
Поліцейські Чернігівщини скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора каналу збуту зброї та боєприпасів 16:35
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду справу 28-річного чернігівця, який налагодив канал постачання вогнепальної зброї та набоїв в обласному центрі.
У Чернігові вшанували пам’ять усіх загиблих у Війні на Незалежність України 15:58
З нагоди четвертої річниці звільнення Чернігівщини від російських окупаційних військ в обласному центрі відбулися тематичні заходи.