Навчально-методичний центр профспілок роз’яснює на інформаційних семінарах процедуру реєстрації баз персональних даних
Протягом 22-23 грудня Навчально-методичний центр профспілок організував і провів два інформаційні семінари щодо реєстрації баз персональних даних – питання, яке наразі турбує як представників господарюючих суб’єктів, так і профспілкових організацій.

І не дивно, що в аудиторіях і залах Центру, як то кажуть, “яблуку не було де впасти” від бажаючих взяти участь в навчанні.
Такий суспільний резонанс викликаний з одного боку – новизною, а з іншого – деякою суперечливістю норм Закону України “Про захист персональних даних”, відповідно до якого, кожне підприємство (установа, організація) та фізичні особи-підприємці повинні зареєструвати бази персональних даних фізичних осіб у спеціально створеному державному органі.
Все б нічого – в кожному, навіть суперечливому документі з часом можна розібратися, але ж з 1 січня 2012 року вступає в дію Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вiдповiдальностi за порушення законодавства про захист персональних даних”. Даним документом передбачені величезні штрафи за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних від 300 до 1000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходів громадян. Природно, що такі величезні суми штрафних санкцій (до 17 тис. грн.), м’яко кажучи, стурбували керівників, бухгалтерів, кадровиків та голів профкомів.
Семінари в Навчально-методичному центрі допомогли людям спокійно розібратися в питанні, визначити, які бази персональних даних підлягають реєстрації на підприємстві, в профспілковій організації, правильно заповнити заяви про реєстрацію баз, дізнатися, яких ще заходів слід вжити до і після 01.01.2012 року, отримати індивідуальні консультації.
Також на семінарах було докладно розглянуто низку питань:
· Нормативно-правова база захисту персональних даних;
· Персональні дані, база персональних даних, володілець та розпорядник бази: розберемось з поняттями;
· Отримання від фізичних осіб (у т.ч. працівників, клієнтів, підрядників) згоди на обробку їх персональних даних: як це зробити;
· Порядок реєстрації бази персональних даних працівників та інших баз даних;
· Повідомлення фізичних осіб про їхні права у сфері захисту персональних даних та мету обробки персональних даних;
· Відповідальність за ухилення від реєстрації бази персональних даних та інші порушення у сфері захисту персональних даних.
Віталій Копиш, заступник завідувача навчальним відділом підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Експорт української сосни на 2,8 млн грн: на Чернігівщині судитимуть трьох контрабандистів 18:27
Прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох жителів Чернігівської області за фактами контрабанди лісоматеріалів, підроблення офіційних документів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 201-1, ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 209 КК України).

Небезпечні ситуації та потреба у підтримці: прокурори та поліцейські провели низку профілактичних заходів для дітей та молоді 18:24
Ювенальними прокурорами органів Чернігівської обласної прокуратури спільно з представниками поліції та психологами проведено навчально-профілактичні заходи серед учнів навчальних закладів міста та області.

Для внутрішньопереміщених осіб впроваджується послуга довготривалого медсестринського догляду 18:19
В умовах сьогодення дедалі більше переселенців, особливо людей старшого віку та осіб з хронічними захворюваннями, потребують постійного догляду, медичного спостереження та безпечних умов проживання.
У Чернігові під час дронової атаки 12 жовтня поранено п’ятьох цивільних 11:21
Протягом минулої доби ворог 36 разів обстрілював Чернігівщину. Під атаками – 23 населені пункти. Більшість обстрілів – переважно FPV-дрони та скиди з БпЛА у прикордонні. Також армія рф застосовувала ударні дрони різних модифікацій.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:14
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.