Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 серпня, 09:51:09

Навчально-методичний центр профспілок роз’яснює на інформаційних семінарах процедуру реєстрації баз персональних даних

23.12.2011   21:55Агенцiя

Протягом 22-23 грудня Навчально-методичний центр профспілок організував і провів два інформаційні семінари щодо реєстрації баз персональних даних – питання, яке наразі турбує як представників господарюючих суб’єктів, так і профспілкових організацій.

І не дивно, що в аудиторіях і залах Центру, як то кажуть, “яблуку не було де впасти” від бажаючих взяти участь в навчанні.

Такий суспільний резонанс викликаний з одного боку – новизною, а з іншого – деякою суперечливістю норм Закону України “Про захист персональних даних”, відповідно до якого, кожне підприємство (установа, організація) та фізичні особи-підприємці повинні зареєструвати бази персональних даних фізичних осіб у спеціально створеному державному органі.

Все б нічого – в кожному, навіть суперечливому документі з часом можна розібратися, але ж з 1 січня 2012 року вступає в дію Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вiдповiдальностi за порушення законодавства про захист персональних даних”. Даним документом передбачені величезні штрафи за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних від 300 до 1000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходів громадян. Природно, що такі величезні суми штрафних санкцій (до 17 тис. грн.), м’яко кажучи, стурбували керівників, бухгалтерів, кадровиків та голів профкомів.

Семінари в Навчально-методичному центрі допомогли людям спокійно розібратися в питанні, визначити, які бази персональних даних підлягають реєстрації на підприємстві, в профспілковій організації, правильно заповнити заяви про реєстрацію баз, дізнатися, яких ще заходів слід вжити до і після 01.01.2012 року, отримати індивідуальні консультації.

Також на семінарах було докладно розглянуто низку питань:
· Нормативно-правова база захисту персональних даних;
· Персональні дані, база персональних даних, володілець та розпорядник бази: розберемось з поняттями;
· Отримання від фізичних осіб (у т.ч. працівників, клієнтів, підрядників) згоди на обробку їх персональних даних: як це зробити;
· Порядок реєстрації бази персональних даних працівників та інших баз даних;
· Повідомлення фізичних осіб про їхні права у сфері захисту персональних даних та мету обробки персональних даних;
· Відповідальність за ухилення від реєстрації бази персональних даних та інші порушення у сфері захисту персональних даних.

Віталій Копиш, заступник завідувача навчальним відділом підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали майже 3 мільярди гривень

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали майже 3 мільярди гривень 09:37

Платниками податків Чернігівщини за 7 місяців поточного року сплачено 2909,2 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічного показника за відповідний період майже на 175 млн гривень.

Забезпечено реальне виконання судових рішень за позовами прокурора на загальну суму майнових вимог 69 млн грн

Забезпечено реальне виконання судових рішень за позовами прокурора на загальну суму майнових вимог 69 млн грн 09:25

Примусове виконання рішень судів є завершальною стадією судового провадження, у ході якої реально поновлюються інтереси держави.

Поліцейські викрили злочинну групу у вимаганні пів мільйона гривень з місцевого бізнесмена

Поліцейські викрили злочинну групу у вимаганні пів мільйона гривень з місцевого бізнесмена 09:19

Правоохоронці задокументували факт одержання учасниками угруповання частини від визначеної суми – 30 тисяч гривень. Наразі обом зловмисникам повідомлено про підозру.

Бахмач: під час ліквідації пожежі в квартирі рятувальники вивели з небезпечної зони двох пенсіонерів

Бахмач: під час ліквідації пожежі в квартирі рятувальники вивели з небезпечної зони двох пенсіонерів 09:11

7 серпня о 06:04 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про пожежу в одній з квартир на першому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку, по вул. Першотравневій в районному центрі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини