Щорічно вищу освіту у вищих навчальних закладах області здобувають понад 25 тис. студентів
17 листопада щорічно в Україні відзначається Міжнародний день студентів. Цей день об’єднує молодь, яка є надією нашого народу, важливим чинником його соціально-економічного розвитку та духовного збагачення.
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
На Чернігівщині підготовку фахівців із вищою освітою здійснюють 19 самостійних вищих навчальних закладів, зокрема 3 університети, 1 інститут, 7 коледжів, 4 технікуми й стільки ж училищ.
Найбільшою популярністю серед студентів користуються спеціальності за напрямами підготовки: економіка та підприємництво, гуманітарні науки, право, педагогічна освіта, медицина.
Щорічно вищу освіту у вищих навчальних закладах області здобувають понад 25 тис. студентів, з яких половина навчається за рахунок державного бюджету. Таким чином, на кожні 10 тис. жителів Чернігівщини у ВНЗ різних рівнів акредитації навчається майже 250 осіб.
Традиційно частка студенток перевищує частку студентів-чоловіків (60% проти 40%).
Вищі навчальні заклади Чернігівщини щороку випускають близько 7 тис. фахівців різного рівня, з яких майже кожний другий отримує кваліфікацію спеціаліста, кожний третій – молодшого спеціаліста, кожний сьомий – бакалавра та кожний дев’ятий – магістра.
Крім того, на території області у відокремлених структурних підрозділах ВНЗ інших регіонів України щороку навчається близько 5 тис. студентів і до 2 тис. фахівців випускається з вищою освітою.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.
6 березня: цей день в Україні і світі 09:46
День 1472 Російська агресія - Day 1472 Russian aggression
Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39
4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.
За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)
На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31
Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.