Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 13:49:40

Про стан організації харчування учнів у школах Чернігова

16.11.2013   13:14

Стан організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста розглядався 14 листопада на засіданні колегії управління освіти Чернігівської міської ради. У роботі колегії взяв участь секретар міської ради Олег Шеремет.

Учасники заходу заслухали довідку про стан організації харчування учнів у школах міста начальника відділу виховної роботи та охорони дитинства управління освіти міської ради Наталії Фари. До уваги присутніх представлені основні показники охоплення гарячим харчуванням учнів 1-4-х класів по школах міста, у групах подовженого дня, а також харчування школярів різних вікових груп за кошти батьків. Так, охоплення гарячим харчуванням учнів початкової ланки складає майже 89 % дітей, у групах подовженого дня – 98 % дітей. Харчування за кошти батьків складає близько 60 % всіх школярів.

З інформацією про роботу комунального підприємства "Шкільне", яке  обслуговує учнів шкільних столових міста, виступив керівник Станіслав Смирнов. Він повідомив, що  товарообіг підприємства у минулому році склав  понад 16 млн. грн., з них 7,9 млн. грн. – за рахунок харчування за кошти батьків. За його словами, підприємство витратило 89 тис. грн. для придбання нового сучасного обладнання для шкільних столових, інвентарю, миючих засобів та ін. 

Втім, основним завданням підприємства С. Смирнов вважає організацію повноцінного харчування школярів, наближеного до відповідних фізіологічних норм, покращення якості харчування, різноманітності страв у меню та зростання культури обслуговування.

Звертаючись до педагогічних працівників навчальних закладів міста, Олег Шеремет підкреслив, що у руслі виконання соціальних ініціатив Президента України однією з найвищих соціальних цінностей держави є соціальний захист дітей, важливим аспектом якого є організація харчування.

"Питання організації харчування є одним з найбільш актуальних питань організації навчально-виховного процесу, адже раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для нормального розвитку дітей, укріплення дитячого організму", -  наголосив Олег Шеремет.

Виходячи з цього, Чернігівська міська рада велику увагу приділяє організації харчування дітей  у загальноосвітніх навчальних закладах міста, зауважив секретар міської ради. Він повідомив, що на ці потреби з міського бюджету виділено загалом близько 8 млн. грн. 

З метою найбільшого охоплення дітей гарячим харчуванням за рахунок міського бюджету харчуються діти наймолодшого шкільного віку – 1-4-х класів (4 грн. – оплата з міської скарбниці, 2,25 грн. – доплата батьків). Крім того, безкоштовне харчування у школах у поточному навчальному році отримують загалом 2470 учнів, з них: 276 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 463 дитини-інваліда, 1363 учня з багатодітних родин, 375 дітей з малозабезпечених та неблагополучних родин, 11 учнів, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Директори шкіл та члени колегії обговорили найбільш проблемні питання. Підводячи підсумки роботи колегії, начальник управління освіти міської ради Володимир Купріяненко оголосив її рішення. Важливими напрямками роботи з організації харчування учнів шкіл міста визначено активізацію роботи щодо залучення більшої кількості учнів до організованого харчування та здіснення відповідного контролю за станом організації та якістю харчування учнів.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини