Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 23:37:00

Школи Чернігова готові розпочати новий навчальний рік

29.08.2013   11:54

Журналісти разом із Чернігівським міським головою Олександром Соколовим та начальником управління міської ради Володимиром Купріяненком ознайомилися з підготовкою освітніх закладів обласного центра до нового навчального року. У рамках прес-туру представники ЗМІ і керівництво відвідали дошкільний навчальний заклад № 32, ліцей № 32 та загальноосвітню школу № 19.

У ДНЗ № 32 відремонтовано фасад приміщення (за бюджетні кошти), оновлено обладнання дитячих майданчиків, придбано нові іграшки для дітей. Керівник закладу Галина Залеська провела екскурсію дитсадком, розповіла про напрями діяльності колективу. Зокрема, у березні цього року дошкільний заклад пройшов державну атестацію з відзнакою. Дитсадок відвідують майже 300 дошкільнят, працюють 14 груп, у тому числі – 2 спеціальні (логопедичні) для дітей із вадами мовлення.

Директор ліцею № 32 Людмила Тарасюк повідомила, що заклад стовідсотково готовий до нового навчального року. Ліцей є лабораторією закладів нового типу Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Ушинського. Там активно впроваджуються нові форми роботи на уроці, диференціація навчально-виховного процесу, нестандартні форми пізнання навчального матеріалу. Під час ознайомлення з навчальним закладом також було озвучено низку невирішених питань, для вирішення яких міський голова запропонував об’єднати зусилля колективу, управління освіти та міської ради.

Загальноосвітня школа № 19 цього року у 50-й раз проведе свято Першого дзвоника, у школі сформовано 4 перших класи. До нового навчального року в закладі відремонтовано фасад, частково замінено вікна. Для забезпечення сучасного навчально-виховного процесу у класах встановлено 12 мультимедійних комплексів, з цього навчального року працюватиме бездротова мережа Wi-Fi. Як зазначила директор закладу Людмила Шелупець, кількість дітей у школі за останні роки зросла і становить нині понад 930 учнів, хоча її потужності значно більші (за проектом, школа розрахована на 1700 дітей).

За словами В.Купріяненка, упродовж літа виконані роботи з ремонту покрівель у школах і дитсадках (площа – 4,8 тис. м. кв.), капітально відремонтовані фасади у ЗНЗ №4, 19, 21, ДНЗ №32, туалетні кімнати у ЗНЗ №5 та ЗНЗ №6. Проведено випробовування систем опалення до нового опалювального сезону.

Як і торік, учні 1-4 класів будуть їсти гарячі сніданки за схемою: 4 грн. – бюджет, 2,25 грн. – кошти батьків. Учні 5-11 класів харчуватимуться за гроші батьків. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, із багатодітних та соціально незахищених сімей харчуватимуться безкоштовно. Торік безкоштовне харчування отримували 2185 дітей. Цього року планується переоснащення шкільних їдалень. Вже оголошено тендер на придбання нової техніки для шкільних їдалень. Це дозволить зекономити електроенергію, а заощаджені кошти спрямувати на покращення харчування школярів.

Міський голова позитивно оцінив готовність навчальних закладів до 1 вересня. “Книжки є, кадрами забезпечені, молодь прийшла. Повністю готові до нового навчального року”, – сказав О.Соколов. До завершення наближаються ремонтні роботи у колегіумі №11. Керівник міста також уточнив, що в школах Чернігова створені умови для впровадження нових стандартів освіти – вивчення “Сходинок до інформатики” з 2-го класу та “Інформатики” – з 5-го класу. На початку серпня відбувся тендер, до кінця вересня чернігівські школи отримають 27 комп’ютерних класів, придбаних за бюджетні кошти на суму 800 тис. грн.

О.Соколов підкреслив, що в школах міста продовжиться реалізація заходів з енергозбереження. Адже учора Міністерство фінансів України надало дозвіл на здійснення запозичення коштів у міжнародної організації НЕФКО. “В енергозбереженні будемо далі рухатися, залучаючи кошти міжнародних фундацій та з міського бюджету розвитку”, – зазначив міський голова.


Довідка: У Чернігові працюють 34 загальноосвітні школи, у яких навчаються майже 25 тис. школярів. У школах Чернігова сформовано 91 перший клас, куди підуть 2828 учнів. У 56 дошкільних закладах виховуються понад 11 тис. дітей. Навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах забезпечують 2338 педагогів.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.