Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 17:17:00

Представники організацій інвалідів вчились реалізовувати свої права за допомогою Конвенції ООН

11.07.2013   08:38Агенцiя

Представники інвалідських організацій Чернігівщини підвищили рівень обізнаності про свої права і можливості на тренінгу «Просування Конвенції про права інвалідів через моніторинг та кампанії адвокасі», що відбувся 10 липня 2013 року в Навчально-методичному центрі профспілок Чернігівської області.

У привітальному слові  до учасників тренінгу Олександр  Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини, закликав вивчати міжнародні та українські документи, які визначають права людей з обмеженими можливостями, знати свої права і використовувати ці знання для вирішення проблем в повсякденному житті. Ратифікуючи Конвенцію ООН про права інвалідів, держава Україна взяла зобов’язання вживати належних заходів для забезпечення інвалідам доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв'язку, зокрема, інформаційно-комунікаційних технологій і систем,  а також до інших об'єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у  міських,  так і в сільських районах (п.1 ст.9 Конвенції).

В першій частині тренінгу Надія Лозбень, керівник організації  інвалідів «Логос», ознайомила присутніх з основними статтями Конвенції, прокоментувавши найбільш актуальні. Розповідь супроводжувалась показом слайдів з позитивними та негативними прикладами з життя людей з обмеженими можливостями в різних країнах, що спонукало учасників до обговорення реалій їх повсякдення.

В ході навчання з планування, організації та проведення адвокасі компаній Віктор Мозговий, керівник організації інвалідів «Конкордія», допоміг учасникам тренінгу сформулювати ряд нагальних проблем та навчив, як знаходити шляхи їх вирішення. Питання, що обговорювались, досить різноманітні: від сумнозвісних пандусів, більшість з яких не є придатними для використання інвалідами-візочниками, до можливих шляхів впровадження інклюзивної освіти дітей-аутистів.

Захід організовано громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Наталія Максименко
Чернігівський Центр Прав Людини

Останні новини Чернігівщини

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина 12:32

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з  метою збуту до установи з виконання покарань

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з метою збуту до установи з виконання покарань 12:23

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 29.11.2021 жительку одного з сіл Чернігівського району та області визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту (ч.2 ст.307 КК України).

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України 12:15

Вітаємо Олену Савчук, ученицю 11 класу Сосницької гімназії імені О.П. Довженка Сосницької селищної ради Чернігівської області, з призначенням стипендії Президента України!

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 625 осіб 12:00

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 1 грудня в області проти Covid проведено 661 940 щеплень першою та другою дозою.

На ділянці дороги Т-25-27 між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття.

На ділянці дороги Т-25-27 між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. 09:49

На ділянці ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 20 км. Підрядна організація - «AzVirt» LLC .