Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 23:33:31

Підвищення кваліфікації за різними формами навчання за рік пройшли 16 тис. осіб

22.04.2013   15:10

Підготовка кадрів та підвищення кваліфікації працівників у 2012 році

Для забезпечення економіки висококваліфікованими кадрами існує необхідність здійснення підготовки та підвищення професійного рівня працівників.

У 2012 р. на підприємствах, в установах та організаціях області  (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) кількість працівників, які проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації, склала 8,1% від облікової кількості штатних працівників.

При цьому професійну підготовку та перепідготовку отримали 2,0 тис. осіб, або 0,9% облікової кількості штатних працівників. Майже половина з них - це працівники підприємств промисловості (48,6% від усіх навчених новим професіям).

Основною формою навчання працівників була їхня професійна перепідготовка безпосередньо на виробництві (73,9%). У навчальних закладах освіти (професійно-технічних та вищих) за договорами навчалися 26,1% працівників.
Серед тих, хто пройшов навчання з підготовки та перепідготовки, чоловіків було у 2,2 раза більше, ніж жінок.

Підвищення кваліфікації за різними формами навчання (виробничо-технічні курси, курси цільового призначення, стажування, спеціалізація, довгострокове та короткотермінове навчання) за рік пройшли 16 тис. осіб, або 7,2% облікової кількості штатних працівників, 6 осіб навчалися за кордоном.

Близько трьох чвертей працівників підвищили кваліфікацію в навчальних закладах. Найвищим цей показник був у видах діяльності, які традиційно залучають працівників високого кваліфікаційного рівня. Зокрема, у державному управлінні, закладах освіти,  охорони здоров'я та соціальної допомоги  питома вага зазначеної категорії навчених становила 93,8%-96,8%.
Переважна кількість працюючих, котрі підвищували кваліфікацію безпосередньо на робочому місці, - працівники промисловості (45,6% всіх навчених на виробництві).

Серед працівників, які підвищили кваліфікацію, переважали жінки (54%),  а за професійними групами - професіонали та фахівці (61% від загальної кількості навчених).
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу 15:41

З початку 2022 року за сприяння служби зайнятості області на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» було працевлаштовано 18 безробітних.

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:05

Інформція про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 серпня по 8:00 18 серпня 2022 року

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі "Кроки для спеціалістів" 10:51

Просторове планування, мобільність, управління відходами, підтримка бізнесу – нові навчальні можливості для громад від U-LEAD

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини