Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 23:24:54

Підвищення кваліфікації за різними формами навчання за рік пройшли 16 тис. осіб

22.04.2013   15:10

Підготовка кадрів та підвищення кваліфікації працівників у 2012 році

Для забезпечення економіки висококваліфікованими кадрами існує необхідність здійснення підготовки та підвищення професійного рівня працівників.

У 2012 р. на підприємствах, в установах та організаціях області  (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) кількість працівників, які проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації, склала 8,1% від облікової кількості штатних працівників.

При цьому професійну підготовку та перепідготовку отримали 2,0 тис. осіб, або 0,9% облікової кількості штатних працівників. Майже половина з них - це працівники підприємств промисловості (48,6% від усіх навчених новим професіям).

Основною формою навчання працівників була їхня професійна перепідготовка безпосередньо на виробництві (73,9%). У навчальних закладах освіти (професійно-технічних та вищих) за договорами навчалися 26,1% працівників.
Серед тих, хто пройшов навчання з підготовки та перепідготовки, чоловіків було у 2,2 раза більше, ніж жінок.

Підвищення кваліфікації за різними формами навчання (виробничо-технічні курси, курси цільового призначення, стажування, спеціалізація, довгострокове та короткотермінове навчання) за рік пройшли 16 тис. осіб, або 7,2% облікової кількості штатних працівників, 6 осіб навчалися за кордоном.

Близько трьох чвертей працівників підвищили кваліфікацію в навчальних закладах. Найвищим цей показник був у видах діяльності, які традиційно залучають працівників високого кваліфікаційного рівня. Зокрема, у державному управлінні, закладах освіти,  охорони здоров'я та соціальної допомоги  питома вага зазначеної категорії навчених становила 93,8%-96,8%.
Переважна кількість працюючих, котрі підвищували кваліфікацію безпосередньо на робочому місці, - працівники промисловості (45,6% всіх навчених на виробництві).

Серед працівників, які підвищили кваліфікацію, переважали жінки (54%),  а за професійними групами - професіонали та фахівці (61% від загальної кількості навчених).
 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.