Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 23:22:22

Чернігівські військові вивчали історію рідного міста

15.04.2013   12:47

15 квітня, у Чернігівському обласному військовому комісаріаті офіцери та службовці вивчали історичне минуле обласного центру.

З проханням розповісти про історію древнього Чернігова керівництво військкомату звернулося до адміністрації Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

– На виконання наказу Міністра оборони України про введення нового навчального предмету у підготовці військовослужбовців “Воєнно-ідеологічної підготовки” ми вирішили провести екскурс в минуле нашого краю з залученням науковців, – розповів заступник Чернігівського обласного військового комісара підполковник Олександр Лапа.

З лекції військовослужбовці військкомату дізналися про походження архітектурних пам’яток міста, ознайомилися з історією Чернігівської фортеці та власні очі побачили цитадель у 3D-форматі – віртуальну реконструкцію Верхнього замку.
За словами наукового співробітника Сергія Сергєєва, зустріч представників Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” з військовою аудиторією відбулася вперше.

– Ми одразу відгукнулися на запрошення, – додав він. – Щоб розповідь була якомога цікавішою, підготували схеми фортеці в електронному форматі.

Довідково: Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” є одним із головних туристичних об’єктів Чернігівщини та України. До його цілісного майнового комплексу входять 26 пам’яток архітектури національного значення, а також 3 споруди та пам’ятник гетьману Івану Мазепі. З них: шість пам’яток домонгольського періоду і на думку фахівців вважаються одними з найдавніших у Східній Європі. Нині готуються матеріали для внесення пам’яток заповідника до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Щороку музеї та виставки заповідника відвідують понад 200 тисяч шанувальників старовини та культури. А за період його діяльності пам’ятки та експозиції заповідника відвідало близько 9 млн. туристів, урядові делегації з Франції, США, Росії, Великобританії, Північної Кореї, Нової Зеландії, Японії, Канади та інших країн світу.

 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.