Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 16:44:27

Учні та вчителі школи №17 м.Чернігова тренувалися виживати у надзвичайних умовах

11.04.2013   10:36Агенцiя

8 квітня для керівного складу навчальних закладів нашого міста на базі ЗНЗ №17 було проведено показовий День цивільного захисту.

Комплексне об’єктове тренування було як підсумкове заняття з практичної перевірки рівня знань та навичок з безпеки життєдіяльності, отриманих учнями упродовж року.

Розпочався день засіданням штабу  ЦЗ під керівництвом начальника ЦЗ Коломійцевої Вікторії Петрівни.

Потім на лінійці до присутніх було доведено мету та завдання Дня ЦЗ, а також План проведення.

Вчителі та учні школи представили  гостям виховні заняття з цивільного захисту. В рамках цих заходів з учнями провели бесіди представники НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області, представники Управління ДСНС України в області, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Виступи були цікавими та зворушливими і дуже сподобалися дітям.

Згідно Плану розпочався наступний етап заходу – комплексне об'єктове тренування. Було проведено оповіщення учасників навчально-виховного процесу. Учні школи під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно із планом евакуації покинули приміщення школи. Ланка зв'язку та оповіщення продублювала отриману інформацію про небезпеку, ланка охорони громадського порядку не допустила скупчення учнів на сходових маршах та на виході їх із приміщення. Санітарний пост був готовий надати допомогу потерпілим. Командир ланки зв’язку вчасно оповістила відповідні служби міста про небезпеку у школі. Була готова до дій і ланка пожежогасіння.

Після евакуації вчителі доповіли начальнику штабу ЦЗ про те що всі учні виведені з приміщення школи. Начальник ЦЗ довела до присутніх, що на території школи виявлено небезпечний предмет. Далі кінологічна служба МВС, яка прибула на місце події обстежила територію навчального закладу, треновані собаки знайшли «вибухівку» та позначили місце знахідки.

Далі співробітники групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Чернігівської області вивезли небезпечний предмет з території школи для подальшого знешкодження. Кінологи показали дітям як їхні собаки чітко вміють виконувати різні команди, потім на території школи розгорнули своє спорядження піротехніки та змістовно пояснили дітям для яких конкретно завдань воно використовується.

Також в цей день в школі відбулась виставка малюнків «Життя в безпеці – безпека в житті», «Веселі старти», різні змагання та вікторини присвячені цивільному захисту та безпеці життєдіяльності.

Показовий день ЦО був проведений на достатньому організаційно-методичному  рівні. Успіх його великою мірою залежав від його завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників.

Олексій Моргун
викладач НМЦ ЦЗ та БЖД
Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини