Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 05:53:53

Ярмарок професій у чернігівському РЦЗ

23.11.2011   12:03Агенцiя

У рамках Місячника професійної орієнтації молоді в Чернігівському районі триває активна профорієнтаційна робота.

18 листопада у приміщенні Чернігівського РЦЗ відбувся Ярмарок професій для учнів 11-х класів загальноосвітніх шкіл району. Серед запрошених були представники Чернігівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і відділу освіти Чернігівської РДА. Участь у заході взяли 200 школярів.

На початку зустрічі працівники центру зайнятості запропонували відвідувачам Ярмарку переглянути відеофільми про професії, що є затребуваними на сучасному ринку праці. У холі центру старшокласники ознайомилися з виставкою робіт учнів 4-х класів, котрі взяли участь у конкурсі малюнків “Професія моєї мрії”, та учнівськими виробами навчальних закладів професійно-технічної освіти.

Кожному випускнику були роздані буклети, листівки, брошури служби зайнятості та різних навчальних закладів.

Відкрив Ярмарок директор Чернігівського РЦЗ Віктор Шевченко. Він наголосив на важливості правильного вибору професії, який має відповідати здібностям та бажанням людини і потребам ринку праці.

– Успіху досягають ті: хто чітко знає, чого хоче, хто своєчасно зробив свідомий професійний вибір, – зазначив директор РЦЗ. – Тому вже сьогодні ви маєте замислитись над питанням: “Ким бути?” і цілеспрямовано йти до своєї мрії, постійно працювати над собою. Зробити правильний вибір професії вам допоможе державна служба зайнятості.

Про роль професії в житті людини та свідомий вибір професійної діяльності говорила начальник відділу освіти Чернігівської райдержадміністрації Лідія Гаєвська.

Виступили також і запрошені на захід представники навчальних закладів. З місцевих участь у Ярмарку взяли три вищі навчальні заклади (державний інститут економіки і управління, державний технологічний університет, Національний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка), два технікуми (кооперативний технікум Чернігівської облспоживспілки та радіомеханічний технікум) та чотири заклади профтехосвіти (професійний будівельний ліцей, професійний ліцей деревообробної промисловості, вище професійне училище побутового обслуговування, центр професійно-технічної освіти). Крім того, на захід завітали гості з Харкова та Ніжина – представники Харківського Національного фармацевтичного університету, Харківського Національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка та Ніжинського медичного коледжу. Виступи освітян супроводжувалися відеоматеріалами та презентаціями.

Цікавою та пізнавальною для учнів була інформація про професії, які можна здобути, навчаючись в тому чи іншому навчальному закладі, та можливості працевлаштування після закінчення навчання. Старшокласники не проґавили наданого їм шансу і поспілкувалися не тільки з працівниками навчальних закладів, а й студентами, які теж прибули на Ярмарок. “З перших вуст” школярі дізнавались про правила вступу до навчального закладу, умови навчання і проживання в гуртожитках. А ще – почули чимало цікавих історій із студентського життя.

За вміло організований захід фахівцям служби зайнятості подякували і освітяни, і учні, зазначивши, що почута інформація, допоможе випускникам не розгубитися у чималій кількості навчальних закладів і зробити правильний вибір.

Тетяна Квачан

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.