Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 22:59:31

Повагу до закону та навички здорового способу життя виховувати змалку

06.03.2013   09:45

Співробітники підрозділів кримінальної міліції у справах дітей та з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків минулого тижня продовжили спільну діяльність, спрямовану на надання допомоги школі у здійсненні однієї з її основних функцій, а саме виховної.

Школа вчить не лише знанням, вона виховує, надає досвіду спілкування з однолітками, розширює світогляд дитини. В цей період, коли дитячі душі, характери ще остаточно не усталилися, не сформувалися, вмілий майстер може виліпити з них, наче з пластиліну, або порядну людину або “закінченого” покидька.

Саме тому працівники кримінальної міліції в справах дітей та підрозділів боротьби з незаконним обігом наркотиків вирушають до школи, в класи, щоб провести з дітьми так званий “урок безпеки”. Цього разу місцем зустрічі стала спеціалізована загальноосвітня школа №1 міста Чернігова, а слухачами – майже сотня п’ятикласників.

У дітей настільки юного віку роль основної діяльності ще поділяють гра та навчання. Тому працівники міліції вирішили застосувати обидва ці види, тобто здійснити навчання через гру. В ході конкурсу створені тут же команди-учасниці, кожна з яких представляла один з 5-х класів, спробували сформулювати мету і визначити основні умови її досягнення. При цьому всі команди однією з необхідних умов досягнення статусу успішної людини назвали повагу до закону, а також неприйняття наркотиків, алкоголю або тютюнопаління. Тобто, лектору в міліцейських погонах вдалося міцно пов’язати у свідомості юних слухачів базові поняття успішності, законослухняності та ведення здорового способу життя.

Крім цього, у дітлахів, які ще не вивчають шкільного курсу основ правознавства, вже сформовано первинне розуміння понять правопорушення та злочину, як і усвідомлення того, що негідним вчинком інколи може вважатися не тільки дія, а й бездіяльність у той момент, коли потрібно було діяти.

Добра наука не буває занадто ранньою, – переконані працівники міліції. Тому краще спонукати дітей рости законослухняними вже зараз, у 5-му класі, ніж виправляти вади їхньої поведінки років за 3 або 5. Бо тоді ціна зневаги до закону, безпеки або власного здоров’я може виявитися вже зависокою.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу 15:41

З початку 2022 року за сприяння служби зайнятості області на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» було працевлаштовано 18 безробітних.

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:05

Інформція про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 серпня по 8:00 18 серпня 2022 року

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі "Кроки для спеціалістів" 10:51

Просторове планування, мобільність, управління відходами, підтримка бізнесу – нові навчальні можливості для громад від U-LEAD

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини