Тематика семінару – Податковий кодекс України
Податковий кодекс України – непростий документ. Його не можна читати, як художню літературу.
Він не схожий на ранішні закони з оподаткування. По-перше, він відрізняється обсягами від будь-якого створеного раніше закону. По-друге, він містить цілу низку новацій, яких не було раніше, по-третє, він містить нову інформацію про вирахування того чи іншого податку, у четвертих, він міняє самі взаємовідносини між контролюючими органами та платниками податків тощо.
Тому міські податківці постійно проводять роз’яснювальну роботу як індивідуального, так і масового характеру.
У першу чергу це семінари. Черговий такий захід було проведено представниками офіційного видання журналу “Вісник податкової служби України” у приміщенні ДПІ у м. Чернігові за участі фахівців ДПА в Чернігівській області.
Відкриваючи зустріч, керівник ДПІ у м. Чернігові Федір Уляненко наголосив, що податківці з розумінням сприймають проблеми платників податків, тому зацікавлені в якомога швидкому та оптимальному їх вирішенню.
Належним чином були висвітленні особливості оподаткування в умовах дії Податкового кодексу України: податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, місцеві податки і збори.
Зокрема, з визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток, нових груп амортизації, термінів подання звітності, розрахунку ПДФО та обчислення соціальної податкової пільги, адміністрування ПДВ та критерії для автоматичного відшкодування цього податку.
Розглянуті були і питання щодо ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
На семінарі були присутні бухгалтери підприємств усіх форм власності. За їх словами, такі заходи сьогодні надзвичайно актуальні, оскільки дають можливість не лише дізнатися про нове у законодавстві, а і отримати конкретні відповіді на свої запитання
Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.