Інтерв`ю з приводу: Валерій Іванов тримає марку
Однією з найгучніших подій минулого року, для Чернігівського району зокрема й усієї області в цілому, стало відкриття Седнівського навчально-виховного комплексу. Наприкінці грудня виповнилося 100 днів, як цей навчальний заклад прийняв своїх перших вихованців.

Валерій Іванов
Майже тими ж грудневими днями у Седнівській alma-mater відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція. З робочим візитом у містечку над Сновом побували науковці, керівники навчальних закладів, педагоги-новатори з усіх куточків нашої держави. Яке враження отримали гості, чим живе школа-птах сьогодні й чи задоволені умовами навчання її вихованці, про це та багато іншого ми поцікавилися у директора Валерія Іванова.
– Валерію Михайловичу, які враження справив Седнівський навчально-виховний комплекс на гостей з усієї України?
– Вони були у захваті від побаченого. Звичайно, ми запланували що саме продемонструємо, але гості зажадали оглянути увесь навчальний комплекс. Захід було ініційовано Асоціацією керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України» за підтримки управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського. Відтак, налагоджено співпрацю й обмін досвідом з педагогами Київського технічного ліцею, навчальних закладів Маріуполя. Тісні взаємозв’язки підтримуємо з Чернігівською ЗОШ № 25, Чернігівським національним педагогічним університетом, Технологічним університетом, Городнянською школою № 2 та іншими навчальними закладами області.
– Коли школа лише відкривалася, йшлося про організацію на її базі широкої мережі позашкільних закладів – гуртків, секцій, навіть філії Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького. Що вдалося втілити в життя?
– В нашому НВК працює шістнадцять гуртків різного спрямування. Відповідно до графіку роботи, навіть на канікулах діти задіяні. Олена Грецька, Валентина Коробка, Світлана Черниш проводять заняття від районного Будинку школяра, навчають різним видам рукоділля. Працює чимало спортивних секцій, зокрема від ДЮСШ «Колос». Григорій Клименок тренує лижників, Сергій Луговський займається туристично-краєзнавчим напрямком. Місцевий священик, отець Євгеній, веде секцію карате. Є у нас і юні пожежники, юні інспектори дорожнього руху, діє ціла низка закладів художньо-естетичного виховання. Професійний художник Андрій Черниш навчає образотворчому мистецтву.
До речі, завдяки викладачам музичної школи при Чернігівському училищі ім. Л. Ревуцького наші учні опановують гру на духових інструментах. На Новий рік у актовій залі зібрали батьків, бабусь і дідусів. Діти виступали з музичними номерами. Звичайно, ми раділи цим першим успіхам. Мрію, щоб у нашій школі сформувався свій духовий оркестр, а на 9 Травня, в День Перемоги, лунали марші у його виконанні на шкільному подвір’ї.
– Отож відповідь на питання доцільності будівництва навчального закладу такого масштабу саме у сільській місцевості, яке неодноразово порушувалося в засобах масової інформації, дало саме життя?
– Лише на сьогоднішній день ми, педагоги, остаточно зрозуміли наскільки функціональним є цей заклад. Створено всі умови для роботи в предметних кабінетах. Наприклад, у лінгафонному кабінеті, де проходять навчання з іноземної мови, або кабінеті хімії, де кожна парта обладнана для проведення дослідів, і таке інше.
Ми живемо в ХХІ столітті, й маємо забезпечити дітям сучасні умови навчання. Й учні це дуже добре розуміють. Цим все сказано. До того ж, поліпшується демографічна ситуація. Коли цьогоріч у перший клас прийшло 17 учнів, то на наступний буде аж 26. Чимала черга у дитячий садок, вже задумалися над розширенням дошкільного закладу.
– На будівництво Седнівського НВК було використано майже 40 мільйонів гривень. Й хоча йдеться про бюджетні кошти, у народі, як ведеться, подейкують, що, мовляв, чимало грошей пішло в кишеню чиновників. Що Ви скажете на таке?
– Вичерпну відповідь на це питання дала Рахункова палата України – конституційний орган, що здійснює незалежний публічний фінансовий контроль за законністю, ефективністю і доцільністю використання коштів Державного бюджету, а також інформування громадян України. Жодних порушень виявлено не було.
– Валерію Михайловичу, певно, за час функціонування закладу тут побувало чимало відвідувачів. Кого доводилося приймати й чи всі приходять із доброю душею?
– Передусім сюди приходять колишні учні, які навчалися 20, 30, 40 років тому. Гадаю, найліпша оцінка – від них. Коли бачать, у яких умовах навчатимуться їхні діти, онуки, – дякують. Можливо, не зовсім коректно так казати, але є й такі, що просто заздрять, намагаються відшукати найменшу недоречність. Мені це дуже неприємно. Коли людина й пальцем не поворухнула, аби допомогти з будівництвом, щось зробити, починає критикувати, до того ж, необ’єктивно критикувати, це викликає біль у душі. Певно, ці люди роблять таке не з власної ініціативи.
– Ми щойно перегорнули першу сторінку нового року. Які надії покладаєте на 2013-й?
– Працюємо разом із педагогічним колективом над тим, щоб зробити наш навчальний заклад взірцевим. Як бачите, зараз, хоча й канікули, усі педагоги знаходяться на робочих місцях, облаштовують кабінети. Якщо зможемо повністю забезпечити навчально-виховний процес сучасними технологіями, це буде відповідний рівень. Хоча й зараз наші діти не пасуть задніх. Гадаю, Седнів – має зайняти гідне місце на мапі України, стати туристичним центром. Цього й прагнемо усією громадою. А ті проблеми, що трапляються, ми успішно вирішуємо спільно з виконавчою владою району.
Розмовляла Наталія БУШАЙ
Валерій Михайлович люб’язно погодився дати телефони навчального закладу: 68-27-41, 68-27-43, 68-27-38. Дзвоніть, гостям тут дуже раді, коли вони не тримають у пазусі каменюки.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).