Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 09:43:07

Мовний фактор кар’єрного зростання

04.01.2013   10:24

В минулому році у Збройних Силах України розпочалася реалізація Концепції мовної підготовки офіцерів, яка визначена одним з пріоритетних завдань. Адже володіння іноземними мовами сприяє підвищенню професійного рівня військовослужбовців, мотивації в особистому розвитку та поліпшенню виконання службових обов’язків.

В Регіональному центрі радіоелектронної розвідки “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України курси вивчення англійської мови розпочали діяти ще в липні 2012 року. Спочатку в ролі викладачів були офіцери з достатнім рівнем володіння іноземної мови, а з початку жовтня у частині розвідникам допомагає у поглибленому вивченні англійської працівник Збройних Сил України Людмила Кушнір. Людмила – старший лейтенант запасу, має чималий досвід викладацької діяльності, довгий час працювала перекладачем у прикордонному загоні та військових частинах ЗС України.

Заняття з офіцерами проводяться двічі на тиждень за спеціальною програмою, яка була розроблена групою викладачів Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Львові. Це базовий підручник для оволодіння мовним рівнем СМР-1. Також під час занять використовуються технічні засоби – проектор, ноутбук, словники та інші підручники.

У військовій частині діє дві групи, які формувалися за своєрідною специфікою. До уваги брались вікові та посадові категорії, досвід та рівень знання іноземної мови. Адже не всі офіцери свого часу вивчали англійську мову, дехто німецьку або французьку.

На першому етапі, який тривав до кінця 2012 року, офіцери частини досягли рівня СМР-1, а до грудня 2014 року мають вийти на рівень СМР-2.

Заняття з військовослужбовцями проводяться в активному режимі, перевага надається живому спілкуванню на різноманітну тематику: новини, побут, повсякденне життя військової частини.

У регіональному центрі, завдяки зусиллям його начальника полковника Сергія Бачуріна, створені всі умови для ефективного вивчення англійської мови, є добре обладнані навчальні класи, виділяється час на підготовку до занять та їхнє проведення.

Як повідомила Людмила Кушнір, рівень мовної підготовки офіцерів значно підвищився. А найбільших успіхів досягли майори Дмитро Іванов, Сергій Замятний, капітани Олександр Великодний, Олександр Шевченко, лейтенант Андрій Антоненко та інші.

Після завершення навчання в межах курсу та самостійної підготовки всі офіцери складатимуть заліки у вигляді тестів і підтверджуватимуть свій рівень знань іноземної мови. Результати тестів безперечно впливатимуть на кар’єрний ріст та просування по службі військовослужбовців.
 

Останні новини Чернігівщини

Урочисто та з конструктивом: В’ячеслав Чаус зустрівся з волонтерами області 09:32

З Міжнародним днем волонтера активістів з усієї Чернігівщини вітали сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмитренко.

13 новеньких шкільних автобусів поїхало до громад 09:26

Транспорт для закладів освіти придбали коштом державної субвенції на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Якщо детальніше, то це понад 28 мільйонів гривень – від держави і майже 11 мільйонів – від громад.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:22

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» під відео в Тік-тоці, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.

 У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом

У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом 09:18

Поліцейські спільно зі співробітниками СБУ викрили цього 23-річного місцевого мешканця у збуті психотропної речовини у вересні поточного року.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:12

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.