Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:18:53

Мовний фактор кар’єрного зростання

04.01.2013   10:24

В минулому році у Збройних Силах України розпочалася реалізація Концепції мовної підготовки офіцерів, яка визначена одним з пріоритетних завдань. Адже володіння іноземними мовами сприяє підвищенню професійного рівня військовослужбовців, мотивації в особистому розвитку та поліпшенню виконання службових обов’язків.

В Регіональному центрі радіоелектронної розвідки “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України курси вивчення англійської мови розпочали діяти ще в липні 2012 року. Спочатку в ролі викладачів були офіцери з достатнім рівнем володіння іноземної мови, а з початку жовтня у частині розвідникам допомагає у поглибленому вивченні англійської працівник Збройних Сил України Людмила Кушнір. Людмила – старший лейтенант запасу, має чималий досвід викладацької діяльності, довгий час працювала перекладачем у прикордонному загоні та військових частинах ЗС України.

Заняття з офіцерами проводяться двічі на тиждень за спеціальною програмою, яка була розроблена групою викладачів Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Львові. Це базовий підручник для оволодіння мовним рівнем СМР-1. Також під час занять використовуються технічні засоби – проектор, ноутбук, словники та інші підручники.

У військовій частині діє дві групи, які формувалися за своєрідною специфікою. До уваги брались вікові та посадові категорії, досвід та рівень знання іноземної мови. Адже не всі офіцери свого часу вивчали англійську мову, дехто німецьку або французьку.

На першому етапі, який тривав до кінця 2012 року, офіцери частини досягли рівня СМР-1, а до грудня 2014 року мають вийти на рівень СМР-2.

Заняття з військовослужбовцями проводяться в активному режимі, перевага надається живому спілкуванню на різноманітну тематику: новини, побут, повсякденне життя військової частини.

У регіональному центрі, завдяки зусиллям його начальника полковника Сергія Бачуріна, створені всі умови для ефективного вивчення англійської мови, є добре обладнані навчальні класи, виділяється час на підготовку до занять та їхнє проведення.

Як повідомила Людмила Кушнір, рівень мовної підготовки офіцерів значно підвищився. А найбільших успіхів досягли майори Дмитро Іванов, Сергій Замятний, капітани Олександр Великодний, Олександр Шевченко, лейтенант Андрій Антоненко та інші.

Після завершення навчання в межах курсу та самостійної підготовки всі офіцери складатимуть заліки у вигляді тестів і підтверджуватимуть свій рівень знань іноземної мови. Результати тестів безперечно впливатимуть на кар’єрний ріст та просування по службі військовослужбовців.
 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».