Головними торговими партнерами Чернігівщині були Росія та Білорусь
Зовнішня торгівля товарами Чернігівщині за січень-жовтень 2012 року. ДОВІДКА
За січень-жовтень 2012 р. обсяги експорту та імпорту товарів становили, відповідно, 428,7 млн.дол.США та 462,0 млн.дол.США. Порівняно із січнем-жовтнем 2011р. експорт збільшився на 28,6%, імпорт зменшився на 4,2%.
Партнерами підприємств та організацій області були 106 країн світу (з них 26 країн ЄС).
Головними торговими партнерами області були Росія та Білорусь, які забезпечували 39% експортних і 40% імпортних поставок.
Вагомі експортні поставки здійснювалися також до Іспанії, Молдови, Грузії, Польщі, Туреччини, Єгипту та Румунії. На ці країни припадало майже чверть усіх експортних поставок.
Основними статтями експорту були вироби з паперу та картону, зернові культури, готові харчові продукти, деревина й вироби з неї, текстильні матеріали та текстильні вироби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання.
Найбільшими партнерами в імпорті товарів також були: Німеччина, Бразілія, Польща, Італія, Китай, Індія та Бельґія, за рахунок яких формувалося більше третини імпорту області.
В асортименті імпорту переважали готові харчові продукти, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, папір та картон, засоби наземного транспорту, крім залізничного, продукція хімічної та пов'язаних із нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, продукти перегонки нафти, котли, машини.
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.