Про медове вино, медовуху та мед
Ні-ні, ця стаття не є пропагандою надмірного споживання хмільних напоїв, вона про давні традиції медоваріння та нинішні проблеми медоварів.

У п'ятницю, 14 грудня, представники Гільдії медоварів провели прес-конференцію для чернігівських журналістів.
Під час спілкування було багато сказано про давні традиції медоваріння та питні меди. Голова Гільдії медоварів Василь Барабаш розповів про роботу українських медоварів, яким на сьогодні вдалося відродити старовинні рецепти приготування медових вин та напоїв. "Завдяки тому, що ми не тримаємо один від одного секрети, наші меди питні стають все кращі і кращі", - зазначив Василь Степанович. І додав, що дійсно гарна медовуха вариться тільки з хорошого меду.
Напої з меду увійшли до сотні кращих товарів України. І щоб їх якість "була на рівні", Гільдія постійно проводить конкурси, навчання, семінари для медоварів-початківців та фахівців із стажем. Медові напої - це не лише атрибути святкового столу, а й лікувальні засоби - сечогінні, заспокійливі, які поліпшують роботу серцево-судинної системи. Щоправда, на проведення комплексних наукових досліджень наразі немає коштів. До речі, від медовухи похмілля не буває: до меду входить понад 300 компонентів, і тому від нього не виникає залежність.
За словами В.С.Барбаша члени Гільдії постійно слідкують за якістю продукції, аби не допустити дискредитації справи. Це одна з причин чому справжню медовуху не можна купити в звичайному магазині. "Ми боїмося підробок та фальсифікації", - кажуть представники Гільдії.
Ще однією проблемою з якою постійно доводиться стикатися бджолярам - незрозумілість та протиріччя у законах. Вони самі називають це "війною законів". Адже з одного боку меди питні, виготовлені в домашніх умовах, підпадають під дію закону "Про виноград та виногране вино", а з іншого вони містять від 9 до 13 відсотків алкоголю і тому підпадають під категорію алкогольних виробів, для продажу яких потрібна ліцензія. Суперечки цих двох документів призводять до постійних проблем із реалізацією продукції споживачам та і заважають розвивати галузь.
От і виходить, що медовуха, яка могла стати брендом України, знаходиться поза законом. Або між двома законами. Представники галузі змушені вирішувати проблеми із контролюючими органами, з'являтися до суду в якості відповідача і просто не мають можливості нормально працювати, відроджуючи традиції медоваріння.
Звичайно ж Гільдія медоварів не збирається зупинятися на досягнутому, не зважаючи ні на які перешкоди. Найближчим часом планується відкриття фірмових магазинів по всій Україні, а поки що медовуху можна купити на виставках і ярмарках.
Чернігівці зможуть придбати напої медові та медовуху, концентрат для медового квасу (до речі новинка), лікувальні мазі на медовій основі та іншу солодку продукцію з 28 по 30 грудня 2012 року під час Регіонального конкурсу питних медів та фестивалю медових напоїв.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.