Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 листопада, 18:09:00

Регіональний економічний форум: чим захід став особливим для Чернігівщини

25.09.2023   15:49Агенцiя

Минулого тижня у Києві відбувся дводенний Регіональний економічний форум, в межах якого проведено Стратегічну сесію з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.

Не оминули увагою учасники Форуму й економічну стратегію Уряду, бюджет на наступний рік, Ukraine Facility, грантові і кредитні програми підтримки малого і середнього бізнесу, публічні закупівлі тощо. Участь у заході взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Очільник Уряду зауважив, що Україна торік перевела економіку на «воєнні рейки». Весь бюджет мирного часу спрямований на сектор безпеки й оборони, на закупівлю й виробництво всього необхідного для Збройних сил. Загалом, за його словами, держава спрямує цьогоріч на безпеку майже 2 трлн грн.

    «Економіка відновлення. У нас п’ять пріоритетів: розмінування, відновлення житла, критичної інфраструктури, енергетики, економіки», — зазначив Прем’єр-міністр, додавши, що цього року в бюджеті вперше закладено кошти на низку речей: виробництво боєприпасів, техніки, дронів; розвиток індустріальних парків; підтримку законодавства про «інвестиційних нянь»; гранти для малого й середнього бізнесу; гуманітарне розмінування.

    «Підтримка підприємницьких ініціатив під час війни, повернення українців, які виїхали, створення нових робочих місць, залучення інвестицій – всі ці питання на порядку денному як Уряду, так і влади на місцях. Між центральною та місцевою владою повинна бути якісна співпраця. Тож спільно створюємо умови, щоб в регіонах розвивався бізнес, а Україна стала країною, де можна втілити навіть найамбітніші бізнесові мрії», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко, яка й відкрила перший день форуму.

Юлія Свириденко додала, що критично важливо, аби бізнес працював і розвивався. Адже наразі вся макрофінансова допомога міжнародних партнерів йде на покриття дефіциту бюджету і на забезпечення соціальних виплат. Фінансування інших потреб, зокрема забезпечення ЗСУ, закупівля озброєння, – коштом сплачених до бюджету податків і зборів. Відтак уряд спільно з регіонами, своєю чергою, напрацьовує ще більше механізмів підтримки бізнесу, працює над стратегію повернення українців з-за кордону, розвитком економіки та повоєнної відбудови.

Озвучені питання обговорили понад 200 представників органів місцевої влади, в тому числі й ті, хто виїхав з окупації і продовжує вести самоврядування у нових містах. Учасники від Чернігівщини – директорки Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик та Агенції регіонального розвитку області Марія Руденко.

    «Подібний захід – гарна можливість для представників різних регіонів поділитися баченням економічного розвитку країни. Для Чернігівщини форум став особливим і через те, що в ході дискусій Перший віцепрем'єр-міністр України Юлія Свириденко підтримала пропозицію Чернігівської ОДА створити при Міністерстві економіки робочу групу з напрацювання пропозицій, так би мовити, єдиного алгоритму, економічного відновлення деокупованих регіонів. На необхідності державної підтримки економічного розвитку таких територій наголосила й директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова», – прокоментувала Олександра Хомик.

    Поділилася враженнями і Марія Руденко: «На Форумі мали можливість обговорити три ключові питання: обмін інформацією, координацію зусиль та спільне бачення щодо пріоритетів. Завдяки стратегічній сесії між директорами Агенцій, представниками органів місцевої влади та Уряду, був сформований конкретний перелік ідей для втілення на практиці, серед яких – підтримка бізнес-проєктів та залучення інвестицій».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленнями Міністерства економіки України та Урядового порталу
 

Останні новини Чернігівщини

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.

Відзнаки «За оборону Чернігова» вручили до Дня Збройних Сил України. Посмертно 11:01

28 листопада у сесійній залі Чернігівської міської ради відбулося вручення 50 відзнак «За оборону Чернігова» (посмертно). Медалі близьким загиблих воїнів вручав в.о. міського голови Олександр Ломако та міський голова (2015-2023 рр.) Владислав Атрошенко.

У місті зараз працює 44 одиниці спецтехніки та 376 комунальників 10:57

Комунальна спецтехніка та працівники підприємств зараз працюють над розчищенням снігу.

Мобільні бригади медиків продовжують роботу в громадах: лікарі відвідали Перелюб, Новий Биків та Рудівку 10:53

16 листопада мобільна медична бригада з Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про візит місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення.

Флешмоб до Національного тижня читання

Флешмоб до Національного тижня читання 10:50

Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання.