Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 березня, 22:34:55

Що треба знати підприємцям Чернігівщини про використання РРО та програмних РРО

14.08.2023   11:29Агенцiя

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує платникам податків, що відповідно до вимог Податкового кодексу України, обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій з 01 січня 2022 року є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції незалежновід виду діяльності та обсягу доходів за винятком фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 1-ї групи.

Фахівці управління податкового аудиту звертають увагу на зміни, що внесені Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності  01 серпня 2023 року,  внесені зміни до Закону України від 06.07.1995№265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), зокрема, в частині застосування відповідальності за порушення вимог Закону № 265.
Змінами передбачено:
- суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону №265, вчинені у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;
- з 01 жовтня 2023 року застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО відновлюється. З цієї дати суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності  за порушення вимог Закону №265 (крім порушень порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів),  вчинені при продажу товарів/надані послуг на:
тимчасово окупованих територіях - по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;
територіях активних бойових дій - по дату завершення бойових дій;
територіях можливих бойових дій - по дату припинення можливості бойових дій.
Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Окрім цього, встановлено зменшений розмір штрафних (фінансових) санкцій дляфізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку, не зареєстрованих платниками ПДВ, які здійснюють продаж товарів (крім підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупкиабо проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб'єкта господарювання, що застосовуються до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01 серпня 2025 року у розмірах 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50%  за кожне наступне порушення, - було 100% та 150% відповідно.

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:01

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.