Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 15 липня, 05:26:31

Стимулювання економічного розвитку країни

08.12.2012   10:53

Подальший розвиток державної податкової служби України в умовах перетворень, що проходять у нашому суспільстві, має здійснюватися на усвідомленні необхідності докорінної зміни філософії спілкування з платниками податків з фіскальної на добровільну сплату податків, що потребує переходу до світових цивілізованих норм в оподаткуванні.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Податкова служба у сучасних умовах повинна стимулювати економічний розвиток країни, сприяти створенню умов для залучення інвестицій, розвитку приватного бізнесу, сприяти зниженню податкового тягаря, отриманню сталих доходів до державного бюджету. Необхідно трансформувати податкову службу у провідну демократичну та підзвітну суспільству високоефективну державну установу, яка діє на правових засадах та користується довірою і підтримкою суспільства.

Забезпечення умов для виконання вимог податкового законодавства платниками податків з початку 2012 р. до Державного бюджету мобілізовано 460,6 млн.грн., у т.ч. до загального фонду – 450,1 млн.грн.

По бюджетоформуючих платежах загального фонду Державного бюджету надійшло, у т.ч.: по податку на прибуток 126,0 млн.грн., по податку на додану вартість 292,8 млн.грн., по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ 13,0 млн.грн.

Місцевий бюджет виконаний на 107,8 відс., надійшло 507,9 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб становить 70,7 відс. цієї суми.

Приріст до відповідного періоду 2011 року по загальному фонду Державного бюджету склав 12,4 млн.грн., до місцевого бюджету – 89,0 млн.грн.

Обов’язковою складовою бюджетних доходів виступає земельний податок. Доцільно підкреслити, що податок на землю має важливе фіскальне значення для податкової системи країни, адже не лише у достатній мірі наповнює казну держави, а головне – виступає надійним та стабільним джерелом такого наповнення. Так, з початку 2012 року до бюджету держави платники сплатили близько 73,9 млн.грн. земельного податку.

Основними напрямками наповнення бюджетів усіх рівнів є збільшення надходжень від “ризикових” суб’єктів господарювання за рахунок реалізації заходів з детінізації фінансово-господарської діяльності платників податків та об’єкта оподаткування, здійснення контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на виявлення схем ухилення від оподаткування та їх руйнування шляхом документування та донарахування відповідних сум податкових зобов’язань, вжиття заходів щодо реалізації майна боржників, вилучення з рахунків боржників готівкових коштів, суттєвого зменшення податкового боргу.


Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19 13:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину вівторка 14 липня у Чернігівській області за минулу добу виявили чотири нові випадки інфікування коронавірусом. ПЛР-тест підтвердив захворювання у трьох жительок Прилуцького району та однієї жінки з Чернігова. Усі вони перебувають на госпіталізації у закладах охорони здоров’я.

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР працює обласна «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі 12:37

За минулу добу підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 3 рази залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян та 1 на транспорті.

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну 12:31

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну. Відкритий для учнів та учениць не лише цієї, а й сусідніх загальноосвітніх та спортивних шкіл, він може приймати для занять плаванням до 10 груп на добу.