Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 02:03:04

Руйнування тіньового сектору економіки

04.12.2012   10:32

На сьогоднішній день основним завданням міських податківців у нинішніх економічних умовах є залучення всіх можливих резервів збільшення податкових надходжень до бюджету, але не за рахунок підвищення тиску на підприємства реального сектора, а за рахунок руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, які використовуються підприємствами.

Тому, ДПС України з 2011 року впроваджено систему раннього виявлення, комплексного відпрацювання та руйнування тіньового сектору економіки. Це запровадження автоматизованого критеріально-фільтраційного відбору суб'єктів господарювання, що повністю виключає ручне втручання. Результат такого заходу -  зменшення кількості або припинення діяльності транзитно-конвертаційних груп та пов'язаних з ними суб'єктів господарювання - "інструментів" мінімізації (це, так звані, "податкові ями" та "транзитери"), зростають надходження платежів до бюджету. З початку 2012 р. було виявлено 15  "податкових ям". 

Намагаючись ошукати державу та збагатитися за її рахунок, окремі суб'єкти підприємництва використовують різноманітні схеми ухилення від сплати податків. При цьому вони сподіваються, що їхні оборудки пройдуть непоміченими. Проте, дії податківців доводять протилежне.

Протягом 2011-2012 років працівниками ДПІ у м. Чернігові за результатами перевірок підприємств - "вигодонабувачів" сплачено до бюджету 5,2 млн. грн.

При перевірках "виготранспортуючих" суб'єктів господарювання було не підтверджено реальність здійснення господарських відносин по податковим зобов'язанням на 42,3 млн. грн. та по податковому кредиту на 25,3 млн. грн.

Взагалі, фахівцями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 574 перевірки. Встановлено 214 порушень податкового законодавства.

Зокрема, донараховано 66,1 млн.грн. податкових зобов'язань з яких пред'явлено до сплати 24,2 млн.грн. та стягнуто 15,4 млн.грн., зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток на суму 34,3 млн.грн. та упереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 0,9 млн.грн.

За результатами перевірок підприємств, які декларують від'ємне значення об'єкта оподаткування перевірено 21 збиткове підприємство. Сума зменшених збитків складає 14,9 млн.грн.

Ці питання постійно розглядаються на засіданнях робочої групи щодо координації роботи структурних підрозділів інспекції з відпрацювання проблемних питань виявлення і припинення протиправної діяльності суб'єктів господарювання.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ