Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 грудня, 07:47:25

Міжнародна співпраця громад. Поради від U-LEAD

21.09.2022   16:48Агенцiя

Муніципалітети країн Європи мають значний досвід впровадження реформ та розвитку, який вкрай потрібний українським громадам.

З початком російського вторгнення для українських міст та сіл важливими стали обмін досвідом та гуманітарна підтримка від побратимів.

Команда Регіонального офісу U-LEAD в Чернігівській області проводить консультації для фахівців громад регіону "Налагодження міжнародного співробітництва громади". Вони спрямовані на інформування про можливості, які дають такі  партнерства.

“Ми потребуємо такої підтримки, а світ готовий її надавати. Ми бачимо, що громади в країнах ЄС активно підтримують міста України й допомагаємо налагодити партнерство. Наша робоча група проаналізувала законодавство та наявні можливості співпраці, і ці знання передаємо колегам”, - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу.

Нещодавно була створена робоча група із фахівців U-LEAD, яку очолює Людмила Чабак, радниця із децентралізації та місцевого самоврядування. Ця команда зібрала інформацію та підготувала низку порад для громад з питань пошуку партнерів і налагодження співпраці.

Вже відбулись онлайн консультації для низки громад, зокрема Ніжинської, Новобілоуської та Чернігівської. У Ніжині є партнерства з іншими містами, але варто шукати нові зв’язки та посилювати цю роботу, вважає Людмила Чабак.

“Важливо щоб про громаду можна було знайти інформацію англійською мовою. Наприклад зробити розділ на сайті, а в кращому випадку створити сторінку англійською у Вікіпедії”, - наголошує Людмила Чабак.

Крім інформаційної роботи громада має активно працювати із міжнародними проєктами. Так в Ніжині вже звернулись до низки міжнародних інституцій та організації із пропозиціями пошуку партнерів.

“Ми не чекаємо поки нас приїдуть і врятують. Ми активно спілкуємось із можливими партнерами. Ось нещодавно ми відвідали Бельгію, і зараз вже маємо громаду партнера. Ми навіть перейменували декілька вулиць в честь вже наявних міст-побратимів, і це дуже сильно резонувало у тих громадах”, - говорить Юрій Хоменко, секретар Прилуцької міської ради.

Важливою складовою успішності міжнародної співпраці громад є відкритість та прозорість у цьому процесі. Такий підхід створює гарні передумови для ефективного залучення не лише влади, а й волонтерів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали «наркозакладчика»

У Чернігові поліцейські затримали «наркозакладчика» 20:24

Співробітники Чернігівського райуправління та Управління патрульної поліції викрили наркоділка, який робив так звані «закладки» в Чернігові.

Відсторонення Атрошенка - плювок офісу президента?

Відсторонення Атрошенка - плювок офісу президента? 19:58

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко заявив, що оскаржуватиме рішення Яворівського районного суду Львівської області щодо відсторонення його з посади на рік через реальний конфлікт інтересів.

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна!

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна! 12:03

Водойми Чернігівщини ледь вкрилися кригою, а на них вже можна побачити любителів зимової риболовлі. Проте, якщо не дотримуватись правил безпеки, таке хобі може призвести до трагічних наслідків.

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти 12:00

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами 11:20

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова місцеву жительку визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно (ч.3 ст.307 КК України) та призначено покарання у виді 9 років з конфіскацією майна, що належить їй на праві власності, окрім житла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини