Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 04:17:06

Керівник Еколайф: "Це — важкий рік. Отже треба зібрати якомога більший врожай"

18.08.2022   08:49Агенцiя

«Я знаю, що моя праця та праця інших фермерів підуть на користь людям», — вважає власник і керівник борзнянського сільськогосподарського підприємства «Еколайф» Олександр Іваній.

Сьогодні Олександр виконує свій обов’язок перед громадою — продовжує виробництво, служить у місцевому підрозділі територіальної оборони та обробляє поля тих сусідів, які тимчасово поїхали, рятуючись від воєнних дій.

Головною продукцією СП «Еколайф» є кукурудза, соняшник та озима пшениця, але тут вирощують і нішеві культури, зокрема гречку та просо.

Розв'язана Росією війна мала тяжкі наслідки для підприємства: поля всипані осколками, рештками спорядження та іншим сміттям, залишеним після боїв, що точилися на цих територіях. На додачу навесні розлилася Десна і підтопила поля, через що значна частка врожаю озимої пшениці пропала, а приступити до посівної місцеві аграрії змогли лише наприкінці червня.

За таких умов Олександр вирішив виділити більші площі під гречку, бо цю культуру можна саджати і збирати пізніше за інші. Реалізувати цей план йому допомогла програма USAID у сфері сільського господарства, яка сьогодні надає підтримку 14% зареєстрованим в Україні аграрним підприємствам, щоб виробництво продовольчої продукції тривало під час війни.

СП «Еколайф» отримало від USAID понад 1 тис. кг високоякісного насіння гречки і змогло приєднатися до навчання, де йшлося про оптимальну практику вирощування рослинної продукції.

«Завдяки отриманому насіннєвому матеріалу ми змогли вчасно знову засіяти ті поля, які були підтоплені. Тепер на місцевому ринку буде вдосталь гречки», — зазначає Олександр.

Загалом у межах допомоги українським аграріям (включає насіння, добрива, техніку, фінансування, послуги безпілотників та іншу підтримку) USAID надало насіння кукурудзи та гречки близько 350 виробників.

«Очікується, що це дасть змогу отримати 10 тис. т кукурудзи, 750 т гречки та 12,5 тис. т силосу. Цей обсяг продовольчої продукції дозволить прогодувати понад 100 тис. людей протягом цілого року, а силосу вистачить на корм для 2500 молочних корів», — відзначено на офіційній сторінці програми.

Під час активних бойових дій на Чернігівщині один з ворожих снарядів вибухнув неподалік від будинку Олександра. На щастя, його з родиною вдома не було.

«Нам поталанило, що залишилися живі, — пригадує він. — Коли той снаряд прилетів на наше подвір'я, нас якраз не було вдома — ми всією родиною поїхали купувати речі першої необхідності для дітей. Тобто нам ще не час вмирати. Нам треба і далі працювати на землі та захищати Україну. І ми неодмінно переможемо».

Джерело: Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини