Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»
Днями у Чернігівській області відбулася стартова онлайн-зустріч в рамках ініціативи «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

Ініціатива підтримується проєктом "Спеціальна програма підтримки України", що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини, за участю представників керівних органів територіальних громад Чернігівщини.
Проєкт виконується громадською організацією «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» та має на меті сприяти відновленню, розвитку та посиленню стійкості цільових територіальних громад Чернігівської області України, які постраждали під час бойових дій, у подоланні несподіваних викликів, пов'язаних з війною, через підтримку органів місцевого самоврядування, соціальних та адміністративних інституцій територіальних громад у наданні актуальних послуг для місцевого населення цільових громад та внутрішньо переміщених осіб.
З огляду на значну кількість ВПО у більшості цільових громад проєкту, особлива увага при реалізації проєктних заходів буде приділятися проблематиці даної групи населення, зокрема:
✅ психосоціальна допомога;
✅ консультаційна підтримка в отриманні адміністративних послуг в існуючих умовах;
✅ юридична підтримка у вирішенні життєвих ситуацій.
Участь у заході взяли представники Куликівської, Менської, Михайло-Коцюбинської, Ніжинської, Остерської, Прилуцької, Сновської, Сосницької та Іванівської територіальних громад.
Під час заходу керівник Поліського фонду Максим Корявець презентував основні заходи, заплановані в рамках реалізації проєкту:
📍 проведення оцінки потреб громад для конкретизації специфічних викликів, для вирішення яких необхідна юридична підтримка органам місцевого самоврядування та надавачам адміністративних послуг;
📍 серія онлайн-тренінгів для підвищення спроможності та стійкості місцевих психологів у наданні психосоціальної допомоги населенню та ВПО;
📍 серія онлайн-тренінгів для підвищення спроможності та стійкості надавачів адміністративних послуг місцевому населенню та ВПО;
📍 надання спеціалізованої юридичної допомоги органам місцевого самоврядування для вирішення актуальних проблем у наданні послуг місцевому населенню та ВПО;
📍 розробка, друк та розповсюдження специфічних пам’яток для кожної цільової громади відповідно до потреб місцевого населення та ВПО у психосоціальній допомозі та адміністративних послугах у конкретних життєвих ситуаціях за кризових умов;
📍 технічна підтримка цільових громад.
Представники громад наголосили та необхідності та актуальності проєкту з огляду на існуючі проблеми та виклики, пов’язані з різними сферами суспільного життя:
- погіршення ментального здоров’я населення у зв’язку з війною;
- недостатність кадрового забезпечення для вирішення юридичних питань при наданні муніципальних та адміністративних послуг місцевому населенню та ВПО;
- потреба у вдосконаленні системи та процесів надання адміністративних послуг;
- складність у вирішенні юридичних питань, пов’язаних із перебуванням на території громад ВПО;
- труднощі у роботі з державними реєстрами;
- потреба у юридичній допомозі при подоланні наслідків війни.
Проєкт триватиме до кінця 2022 року та передбачатиме активну співпрацю з цільовими громадами для вирішення наявних проблем та викликів.
☎️Контактна особа по проєкту «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»: Максим Корявець, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).