На Чернігівщині екологи нарахували близько 10 мільярдів гривень шкоди, завданої землям та атмосферному повітрю
Через авіаційні бомбардування та ракетні обстріли російськими військами на Чернігівщині виникли надзвичайні ситуації, наслідками яких стали пошкодження підприємств, житлових будинків та лісових насаджень.
Наразі Державна екологічна інспекція у Чернігівській області провела розрахунок розмірів завданої шкоди в результаті викиду забруднювальних речовин в екосистему на 20 об’єктах.
Отже, загальний розмір шкоди становить близько 10 мільярдів гривень. Серед найбільших сум:
- майже 3,41 мільярда гривень — неорганізований викид забруднювальних речовин в атмосферне повітря при пожежі на лісогосподарській дільниці № 1 Державного підприємства «Чернігівській військовий лісгосп»;
- понад 1,7 мільярда — засмічення земельної ділянки у Чернігові на вул. Івана Богуна внаслідок руйнувань житлового будинку;
- більш ніж 1,1 мільярда — неорганізований викид забруднювальних речовин або сумішей таких речовин в атмосферне повітря при пожежі на нафтобазі Державної організації "Комбінат Айстра".
Розрахунок здійснено відповідно до спеціальних методик, затверджених у квітні поточного року.
Всі матеріали передані до прокуратури.
Робота щодо обрахунку збитків, завданих військовою агресією екології області, продовжується.
За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина вшанувала пам’ять загиблих у бою під Крутами 14:24
108 років тому біля залізничної станції в Крутах кількасот українських вояків і студентів (деяким було всього 16) чотири дні стримували наступ більшовиків на Київ. Цей подвиг дав можливість укласти Брест-Литовський мир та став символом нескореності, стійкості і самопожертви української молоді в боротьбі за державність.
У Сновській громаді поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який систематично вчиняв домашнє насильство 14:20
Житель Сновська за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність – кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:18
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа загинула.
«Бій за майбутнє»: до Дня пам'яті Героїв Крут–2023 10:17
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Прилуцькі поліцейські розшукали зловмисника, який викрав із банківської картки пенсіонера більше 70 тисяч гривень 08:45
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили підозру 28-річному місцевому мешканцю.