Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:51:52

86% українців, що поїхали, планують повернутися додому — дані опитування Work.ua

14.06.2022   12:40Агенцiя

Work.ua провів опитування серед українських переселенців про їхні успіхи у пошуку роботи за кордоном та подальші плани.

З початку російського вторгнення згідно з офіційними даними 6,2 мільйона українців поїхали за кордон, з яких 1 мільйон людей вже повернулися. Тож на цей час, можемо припустити, що за кордоном залишилося близько 5 мільйонів громадян України. З урахуванням того, що десь від третини до половини з них діти, припускаємо, що повнолітніх переселенців орієнтовно 3 мільйони людей. Саме серед них Work.ua наприкінці квітня та у травні провів дослідження, поставивши такі запитання:

1. Чи шукали ви роботу в тій країні, до якої поїхали?

2. Якщо шукали роботу — чи вдалося її знайти?

3. Чи плануєте ви повернутися до України?

В опитуванні взяли участь 360 осіб. 

Люди шукають роботу в нових країнах

Понад половина респондентів сказали, що шукали роботу в тих країнах, де зараз знаходяться (59%). А ще 16% планують розпочати пошук. Такі цифри можуть свідчити, що українські біженці не розраховують на самі соціальні виплати й волонтерську допомогу. Вони намагаються самостійно забезпечити себе.

Для допомоги землякам Work.ua зібрав перевірені сайти з пошуку роботи в Європі, на яких є вакансії для переміщених осіб з України. А також дібрав поради, як правильно ними користуватися.

Водночас чверть опитаних не шукала роботу. Можна припустити, що це насамперед люди, які не втратили роботу та працюють віддалено, пенсіонери й жінки з маленькими дітьми.

Більшість шукачів не має успіху в пошуках

Тільки приблизно 39% від тих, хто шукав роботу, змогли її знайти. На жаль, пошук не приніс бажаних результатів у 61% випадків. Хоча у багатьох країнах і були створені умови для спрощеного найму українців. 

Однією з причин, на думку експертів Work.ua, можна вважати мовний бар’єр. Запити людей на кар’єрних консультаціях, які проводить Work.ua разом з HR-спільнотою України, також підтверджують, що з переїздом за кордон гостро постало питання створення резюме іноземною мовою. Для багатьох українців це складна тема. 

Згідно з результатами 800 кар’єрних консультацій для шукачів, три найпопулярніші країни, в яких зараз українці шукають роботу, — Польща, Німеччина та Іспанія.

Українці хочуть додому

311 людей, або 86% від усіх опитаних, планують повернутися в Україну. Основна частина (221 людина) відповіла, що хоче повернутися після закінчення війни. Чверть від усіх опитаних планують повернення найближчим часом.

Тільки 14% респондентів (49 людей) вибрали варіант відповіді «Не планую». 21 із цих 49 осіб, тобто майже половина, знайшли роботу в новій країні перебування. 

Однак не можна сказати, що отримання можливості заробляти за кордоном спонукає українців залишитися там. Тому що більшість наших земляків-переселенців, яким вдалося знайти роботу, все одно планує повертатися на Батьківщину. 

Щодо наведеної статистики, результати анкетування Work.ua мають похибку приблизно у 5% від тих, які отримали б якби опитали всі 3 мільйони людей. Вірогідність того, що ці 360 учасників дослідження точно відбивають думку усіх, хто поїхав, — 95%.

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.