За 20 років в Україні зникло 10 автомобільних заводів
Повністю перестали випускати автомобілі такі підприємства як "КримавтоГАЗ" (Сімферорполь), "УкрВолгатехсервіс" (Бориспіль), "Чернігівавтодеталь" (Чернігів), КАРЗ № 5 (Київ), КАРЗ № 6 (Київ), "Анто-Рус" (Херсон), IVECO-КрАЗ (Кременчук), "Автоагрегат" (Краснодон), "АЗ МО" (Київ), припинив виробництво легкових автомобілів ЛуАЗ (Луцьк).
А ці автозаводи випускали десятки тисяч автомобілів у рік.
Через відсутність умов, стимулюючих автомобільне виробництво, Україна може повністю втратити всю галузь. У грудні вже будуть зупинені Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ), і черкаський "Богдан". Замовлення на КрАЗі і ЛАЗі - мінімальні. Утилізаційний збір, який почав діяти в Росії з 1 вересня, фактично зупиняє українську автомобільну промисловість.
У той же час, Україна поки нічого не зробила, щоб захистити власну промисловість. Тому в Асоціації "Укравтопром" сподіваються, що Верховна Рада прийме закон про утилізаційний податок, яким дозволить зупинити падіння виробництва.
Останні новини Чернігівщини
ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11
Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.
Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07
Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.
На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02
Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.