Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 квітня, 01:30:33

Аби взяти на роботу іноземця, потрібен дозвіл служби зайнятості

25.01.2022   12:37Агенцiя

Отож, як отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянств? Відповісти на це питання допоможе Закон України «Про зайнятість населення».

 

По-перше, роботодавцю, який планує взяти на роботу громадянина іншої держави, потрібно подати до служби зайнятості пакет документів, передбачений законодавством.

По-друге,необхідно виконати вимогу щодо встановлення рівня заробітної плати у розмірі не меншніж:
- п’ять мінімальних заробітних плат – іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
- десять мінімальних заробітних плат – для всіх інших категорій найманих працівників.

Вимоги до рівнязаробітної плати не поширюється на такікатегорії працівників:
-    іноземні високооплачувані професіонали;
-    засновники та учасники, бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні;
-    випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного КМУ;
-    іноземні працівники творчих професій;
-    іноземні ІТ-професіонали;
-    гіг-спеціалісти.

По-третє, слід здійснити оплату за видачу або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства у розмірі, визначеному статтею 42-4 Закону.
 
Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства є підставою для оформлення візи відповідного типу для в’їзду в Україну та посвідки на тимчасове проживання в Україні. Пам’ятайте, що зазначений вище дозвіл не потрібен при працевлаштуванні іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, біженців та інших осіб, перелічених у частині шостій статті 42 Закону.

Докладнішу інформацію читайте на нашому сайті за посиланням:
https://chg.dcz.gov.ua/storinka/informaciya-do-vidoma

 

Чернігівський обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини