Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 23:49:43

Перші торги "соціальним" газом: п'ять підприємств харчової промисловості Чернігівщини придбали «блакитне паливо»

22.01.2022   10:40Агенцiя

Обласна державна адміністрація стурбована ситуацією, що наразі склалася майже з усіма виробниками соціально значимих харчових продуктів.

Йдеться про ймовірність значного зростання цін на продукцію та навіть загрозу зупинки роботи підприємств через зростання ціни на природний газ у 7-8 разів.

На цю важливу тему з представниками виробників соціально значимих продуктів харчування регіону поспілкувався сьогодні заступник голови ОДА Дмитро Іванов:

 - Виробники харчових продуктів опинилися на межі виживання. Уряд, розуміючи складність ситуації, встановив граничний рівень ціни природного газу до 30 квітня поточного року та зобов’язав газовидобувні компанії реалізувати 20% свого видобутку на Українській енергетичній біржі. Постачальницько-збутова надбавка до ціни газу власного видобутку не повинна перевищувати 24%.

Міністерство аграрної політики і продовольства України у свою чергу сформувало список виробників соціально важливих харчових продуктів. Вони мають право отримувати газ за такими пільговими цінами.

Якщо ці підприємства бажають скористатися «соціальним» газом, то мають подати заявку та підтверджувальні документи до відповідної комісії, а також вказати свого постачальника газу.

Як розповів Олег Крапивний, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА, на отримання пільгового газу у лютому прийнято заявки від 12 підприємств області, які виробляють соціально значимі харчові продукти. Тобто, від усіх підприємств, що їх подали. Відповідно, їхніх трейдерів допущено до біржових торгів, які проходять з 19 по 21 січня поточного року.

Не в останню чергу це сталося завдяки постійному контролю з боку Департаменту та тісній співпраці з профільним Міністерством, підкреслив Олег Крапивний.

Говорили і про результати перших торгів на енергетичній біржі для споживання газу підприємствами у січні, які проходили з 17 по 20 січня. Тоді до аукціону допустили постачальників газу п’яти підприємств області: Чернігівського хлібокомбінату №2, ТОВ «Смачна паляниця», «Ніжин Хліб», «Наша булочка» та Прилуцького хлібзаводу. Проте обсягів «блакитного палива» вистачило лише для двох останніх. Вони отримали майже 14 та 7 тисяч кубічних метрів відповідно.

Свої думки щодо даної ситуації висловила і Ольга Заїка, директор Чернігівського хлібокомбінату. Вона наголосила на критичності моменту. Адже наразі підприємство зазнає значних збитків. А той об’єм газу, який пропонують на аукціоні, зовсім мізерний і його не вистачить для нормального функціонування виробництва.

 - Обласна влада зацікавлена у вирішенні цього проблемного питання. Відтак, облдержадміністрація направила до Міністерств енергетики, аграрної політики та продовольства України листи з проханням організувати додатковий аукціон на закупівлю газу за пільговою ціною у січні, — підкреслив Дмитро Іванов.

Що стосується закупівлі газу на лютий, то вчора для трьох з 12 підприємств трейдери вже придбали газ. Торги триватимуть сьогодні та додатково у понеділок, 24 січня.

Для участі ж у березневих торгах виробникам необхідно подати заявки з 1 по 5 лютого.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.