Чи зможе Смолинський торфозавод забезпечити попит на торфобрикет?
У зв’язку з подорожчанням газу виник шалений попит на дрова та торфобрикет. Ці місцеві і найбільш доступні альтернативні джерела енергії нині також у дефіциті.

Замовити ліс – нереально, а взяти достатню кількість торфобрикету теж неможливо. Попит на торф – колосальний, однак через зношеність обладнання заводи не встигають виробляти продукцію. Вони працюють на останньому подиху…
Смолинський торфозавод проектували на два преси. Їхня загальна потужність – понад 30 тисяч тонн брикету в рік. Таких об’ємів вистачило б, щоб забезпечити доступним альтернативним паливом, без перебільшення, всі громади краю. Наразі ж завод працює на одному пресі, оскільки інший вже своє віджив. За словами шахтарів, недалекий той час, коли і останній прес остаточно вийде з ладу.
За словами головного інженера Смолинського торфозаводу Андрія Страхова, задля того, щоб завод працював безперебійно, а громади мали достатню кількість доступного палива, треба купувати новий прес.
За словами головного інженера торфозаводу, цьогорічний попит на їх продукцію – шалений. Є фірми, які готові проплачувати гроші наперед за тисячі тонн, оскільки вся країна сьогодні має потребу в дешевій альтернативі газу.
Як бачимо, ринок диктує попит. Судячи з усього, наступні роки популярність продукції з лісу та болота тільки зростатиме. Тому завдання влади – налагодити виробництво доступного палива. Поки що ми чуємо від керманичів в Чернігівській ОДА та обласній раді лише пафосні заяви.
За інформацією сайту smolyntorf.com
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57
«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53
Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.
Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28
Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.
Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23
1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.