Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 04:41:20

Чернігів серед співставних міст України на 11 місці по доходах на 1 жителя і на 10 місці по видатках

05.11.2021   10:15Агенцiя

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 листопада схвалив представлений Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за 9 місяців 2021 року. Надалі цей документ виноситиметься на розгляд та затвердження Чернігівською міською радою.

Відповідно до доповіді начальниці фінансового управління міськради Олени Лисенко, за 9 місяців 2021 року до бюджету Чернігівської міської територіальної громади надійшло 2,3 млрд грн. Зокрема, доходи загального фонду – 2,1 млрд грн, доходи спеціального фонду - 167 млн грн. Порівнюючи з минулим роком, надходження збільшилися на 305,3 млн грн, тобто на 15,6%, зокрема за рахунок власних надходжень, а також за рахунок отримання у цьому році більшого обсягу на 40 млн грн державної субвенції на ремонт доріг комунальної власності.

Власні доходи загального фонду складають 1,685 млрд грн, у порівнянні з минулим роком, такі надходження збільшилися на 16,4%. Офіційні трансферти склали 407,8 млн грн, і збільшилися лише на 5,7% в основному за рахунок освітньої субвенції.

Якщо порівнювати з іншими міськими територіальними громадами, то Чернігів по фінансовій забезпеченості на одного мешканця займає 11 місце, і доходи складають 5907 грн.

Надходження податку на доходи фізичних осіб, який у структурі власних надходжень бюджету складає 58,7%, збільшилися на 18% і складають майже 990 млн грн.

Місцеві податки та збори досягли майже 30% загального обсягу доходної частини і склали майже 493 млн грн (збільшення на 18,2%). Найбільшими надходженнями є єдиний податок (55,8%) та плата за землю (38,2%).

Як зазначила Олена Лисенко, власні доходи збільшилися на незначну суму, оскільки зменшилися надходження до бюджету розвитку через скасування надходження коштів від пайової участі в розвиток інфраструктури населеного пункту. Минулого року на цей час таких коштів було отримано 17,6 млн грн. До цільового фонду, створеного міською радою, надійшло 8 млн грн.

В цілому видатки бюджету міської територіальної громади склали 2,1 млрд грн. Найбільш затратною є соціально-культурна сфера – 1,2 млрд грн, або 58,1%, з них 45,5% - галузь «Освіта».

По економічним напрямкам 47% (965 млн грн) видатків бюджету спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери. На капітальні видатки за всіма напрямками і галузями на розвиток міста спрямовується тільки 18 % (369 млн грн).

Забезпеченість видаткової частини на одного мешканця, порівнюючи показники по міським територіальним громадам України, у Чернігові на рівні Черкаської та Сумської міської територіальної громади. Наше місто на 10-й позиції, із 15 міст України. Видатки на одного мешканця збільшилися на 674 грн, у порівнянні з минулим роком.

Виконання бюджету розвитку за 9 місяців 2021 року збільшилось на 23,8 млн грн або на 7,6% до минулорічних показників, і складає 55,1% (337,1 млн грн).

Фінансування освітньої галузі загалом складає 934,4 млн грн. Це на 18,7% більше, ніж минулого року. Захищені статті – 92,2%. На капітальні видатки спрямовано лише 5,4%, або 50,1 млн грн. Видатки на стипендії та соціальні виплати учням професійно-технічних закладів освіти - 1,3%, або 11,8 млн грн. Це більше на 40,5% від відповідного періоду минулого року. Видатки на наступний рік – збільшуються майже у два рази.

На оснащення закладів охорони здоров’я міста за 9 місяців спрямовано майже 25 млн грн, але наразі ще завершуються тендерні процедури, і за підсумками року будуть значно більші.

Загальні видатки на житлово-комунальне господарство склали 276 млн грн, що на 17,1 млн грн (6,6%) більше за минулорічні видатки. Зокрема, на благоустрій міста спрямовано 149,1 млн грн.

На дорожнє господарство з міського бюджету витрачено 342,7 млн грн, на 17% більше за попередній період. Видатки збільшені за рахунок отримання збільшеного обсягу субвенції державного бюджету на ремонт доріг.

Підтримка транспортної галузі загалом склала 88,3 млн грн, з них на компенсацію пільгових перевезень спрямовано з бюджету 46,3 млн грн, на міську програму розвитку електротранспорту 42 млн грн.

У місті продовжуються виконуватися цільові програми бюджетної сфери, зокрема, програма підтримки народжуваності – майже 10 млн грн, на поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти міста – 7,6 млн грн, поліпшення гігієнічних умов у 8 закладах освіти - 5,4 млн грн.

Також виконується фінансування проєктів Бюджету участі. Із затверджених на 2021 рік 24 проєктів (12 великих та 12 малих) наразі вже профінансовано 17 (10 великих та 7 малих) на загальну суму 5,3 млн грн.
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини