Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 грудня, 08:25:56

Громади Чернігівщини сплатять до бюджету країни у 2022 році 116 мільйонів реверсної дотації

22.10.2021   12:59Агенцiя

В наступному році громади регіону сплатять 116 мільйонів гривень реверсної дотації до державного бюджету. Але базова дотація буде майже у двічі більшою – понад 229 мільйонів гривень.

Про це розповів Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області під час навчань для фінансистів «Формування проєкту місцевого бюджету на 2022 рік».

«Реверсна дотація наявна у громад, які мають великі підприємства, або значну кількість підприємств. Дотаційні громади якраз мають дефіцит бізнесу, або ж бізнес не платить податки. Тому для таких громад важливо працювати із підприємцями й створювати умови для розвитку нових бізнесів», - наголосив Олександр Мельник.

Найбільше реверсної дотації сплачує місто Чернігів понад 48 мільйонів гривень, далі Деснянська громада – 16 мільйонів, Прилуцька громада – 13 мільйонів, Гончарівська громада – майже 12 мільйонів і Варвинська громада – майже 11  мільйонів гривень.

В розрахунку на одного мешканця реверсної дотації лідирує Гончарівська громада, де мешкає 6,2 тисячі мешканців, кожен із яких умовно поверне державі у 2022 році 1930 гривень.
Базової дотації найбільше отримає Городнянська громада – 17,2 мільйона, Носівська громада – 13,7 мільйона та Сосницька громада – майже 12 мільйонів гривень.

«У громад є потенціал до зростання надходжень бюджету. Тому важливо налагоджувати співпрацю із податковою, формувати спроможні мережі закладів освіти та медицини, мотивувати бізнес сплачувати податки та розвиватись», - вважає Олександр Мельник.

Всього реверсну дотацію мають 12 громад, не мають вирівнювальних дотацій 10 громад, і 35 громад регіону отримують від держави базову дотацію.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
 

Останні новини Чернігівщини

Станом на 6 грудня в Україні зафіксовано 4478 нових випадків COVID-19

Станом на 6 грудня в Україні зафіксовано 4478 нових випадків COVID-19 08:24

4 478 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 6 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 429 дітей та 52 медпрацівники.

AB InBev Efes Україна отримала особливу відзнаку від Європейської Бізнес Асоціації за свій внесок у розвиток корпоративної соціальної відповідальності

AB InBev Efes Україна отримала особливу відзнаку від Європейської Бізнес Асоціації за свій внесок у розвиток корпоративної соціальної відповідальності 08:18

AB InBev Efes Україна отримала відзнаку Business Hero за дотримання принципів сталого розвитку та свій внесок у розвиток корпоративної соціальної відповідальності від Європейської Бізнес Асоціації

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 05 грудня по 8:00 06 грудня 2021 року

6 грудня - свята, прикмети та іменинники

6 грудня - свята, прикмети та іменинники 07:49

6 грудня в Україні святкують День збройних сил, у Фінляндії – День незалежності, День Конституції в Іспанії, День Святого Миколая у католиків, а у православних – День пам'яті преподобного Митрофана.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини