Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 08:45:28

Підприємці Чернігівщини стали більше експортувати товарів до ЄС

21.10.2021   08:54Агенцiя

У вересні 2021 року Чернігівською митницею за зверненнями суб’єктів ЗЕД видано 206 сертифікатів з перевезення товару форми EUR.1.

Це на 52 сертифікати більше, ніж за попередній місяць серпень 2021 року (154 сертифікати).

Про це повідомляє Чернігівська митниця.

У повідомленні йдеться, що сертифікати видавалися на товари, що експортуються до країн ЄС (відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейськими Співтовариствами з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони), ЄАВТ (відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ) та Великобританії (в рамках Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії).

Основна номенклатура товару - зернові культури, насіння, спортивний інвентар та кондитерські вироби.

Довідка.
Сертифікат форми  EUR.1 видається з 1 січня 2016 року митними органами України безоплатно на кожну партію товару при експорті товарів з України до країн ЄС. Товари, що експортуються до країн ЄС, повинні відповідати вимогам Протоколу 1 до Угоди про асоціацію щодо походження товарів.  
Сертифікат EUR.1 дозволяє товарам українського походження після їхнього ввезення на територію ЄС користуватися умовами преференційної торгівлі - до них застосовуються пільги зі сплати мита (див. інформацію про ставки ввізних мит ЄС).
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".