Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 грудня, 19:16:31

Як отримати допомогу на відновлення власної справи після COVID-19?

08.09.2021   09:15Агенцiя

1. Мій бізнес постраждав через пандемію коронавірусу. Звідки можна отримати фінансування на його відновлення?

 

Ви можете взяти позику чи кредит. Це стало доступнішим, адже ЄС фінансує та надає гарантії українським банкам. Тепер вимоги для отримання позики – не такі суворі, відсоток – нижчий, термін погашення – довший, а валюта – гривнева.

Ось банки, з якими співпрацює ЄС: АТ АКБ «Банк Львів», АТ «Кредобанк», ТОВ «ОТП Лізинг», АТ «Агропросперіс Банк», АТ «Кредитвест Банк», АТ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк», «Креді Агріколь банк». Детальнішу інформацію щодо фінансування в рамках ініціативи EU4Business можна переглянути тут.

Багато підприємців вже скористалися доступними кредитами від ЄС:

Вінничани Іван Семенюк та Андрій Павліковський є співвласниками компанії «GPS PRO». Вони придбали комерційну автівку в лізинг у рамках кредитної лінії EU4Business - ЄБРР. Через один із банків-партнерів ініціативи, OTP Leasing, вони отримали грант на 10% вартості автівки, а це приблизно 1 670 євро на 2 роки лізингу.

Олексій Дашивець із Донеччини скористався програмою FinancEast, яку реалізує Фонд розвитку підприємництва в рамках ініціативи EU4Business. Чоловік придбав сучасний трактор вартістю 2 мільйона гривень за допомогою трирічного кредиту від OTP Leasing під 16% річних. Більше того, половину суми покрив Фонд.

2.      Як отримати кредит? Які вимоги?

Допомогу можуть отримати мікро- (до 10 працівників), малі (10-50 працівників) та середні (51-250 працівників) підприємства. ЄС надає пільгові позики компаніям агропродовольчого й виробничого секторів, сфери послуг, нерухомості, туризму й ІТ. Спеціальні умови передбачені для сільськогосподарських підприємств, а також домогосподарств із низьким рівнем доходу.

Ви можете ознайомитися з умовами на сайті EU4Business і проконсультуватися з представниками банків. Обов’язково вкажіть назву програми, щодо якої звертаєтесь. Це дуже просто! 

3.      Я знаю про доступні позики від ЄС. А чи є гранти для малих підприємств?

Якщо ви маєте бізнес-ідею, ознайомтеся з можливостями від «Горизонт Європа». Це програма ЄС із фінансування досліджень та інновацій, бюджет якої складає майже 100 млрд євро. Можливо, саме ваша ідея змінить світ!

Якщо ви підприємець зі Східної України, обидві програми з грантовим компонентом – «Підтримка ЄС сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування», яку реалізує ПРООН, і «Підтримка ЄС для сходу України», яку реалізує KfW, – можуть допомогти вам отримати допомогу.

Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» також надає гранти для підтримки подальшого розвитку малих і середніх підприємств в Україні в умовах пандемії COVID-19.

 

4.      Хочу розширити свій бізнес, але не знаю як. Де можна пройти навчання чи отримати консультацію?

ЄС співпрацює з локальними бізнес-асоціаціями й органами підтримки малих та середніх підприємств. Перевірте доступні у вашому регіоні послуги з розвитку бізнесу, оберіть потрібний варіант і зв’яжіться з організацією!

Більше того, нещодавно відкрилися бізнес-клініки COVID-19, які допомагають підприємствам долати наслідки пандемії. Вони надають онлайн-послуги та консультації щодо бізнес-стратегій, маркетингу, інновацій, цифровізації та експорту. Просто оберіть з переліку найближчу до вас клініку і зверніться туди.

А на платформі Merezha можна взяти участь в онлайн подіях та отримати консультації від провідних експертів із маркетингу і комунікацій, експорту, сертифікації, фінансів, HR, систематизації бізнес-процесів, франчайзингу тощо. Обирайте тему і вперед!

Якщо ви підприємець зі Східної України, то програми «Підтримка ЄС сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» та «Підтримка ЄС для сходу України» допоможуть у розвитку вашого бізнесу.

Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» також пропонує навчання для підтримки подальшого розвитку екосистеми малих і середніх підприємств в Україні в умовах пандемії COVID-19.

У рамках ініціативи EU4Business очолювані жінками підприємства можуть скористатися консультативною програмою «Жінки у бізнесі», яку реалізує Європейський банк реконструкції та розвитку. Проєкт допомагає компаніям отримати доступ до ноу-хау, необхідного для трансформації бізнесу. Підприємниці зможуть отримати технічні знання щодо створення сайту, впровадження системи управління якістю, що відповідає міжнародним стандартам, покращення управління кадровими ресурсами тощо. Програма зазвичай передбачає роботу з кваліфікованими місцевими консультантами та компенсацію частини затрат на консультаційний проєкт.

Подбайте про те, щоб ваш голос почули під час впровадження реформ – допоможіть уряду краще зрозуміти проблеми й потреби бізнесу. Дізнайтеся більше про заходи з покращення бізнес-середовища, які проводять за підтримки ЄС.

5.      Експорт до ЄС може допомогти у відновленні мого бізнесу. З чого почати?

Справді, експорт до ЄС – це чудовий спосіб розширити свій бізнес, і в нас є дещо цікаве для вас!

Проєкт «EU4Business: Connecting companies» займається питаннями експорту до Європейського Союзу. Ви можете подати заявку на участь у навчанні, тренінгах та встановленні контактів з підприємствами ЄС.

Проєкт «Служба підтримки Східного партнерства» в рамках ініціативи EU4Business допоможе вам краще зрозуміти перешкоди, а також регуляторні й процедурні питання в торгівлі товарами та послугами. Незабаром стане доступною онлайн-платформа «єдиного вікна». Сервіс надаватиме відповідну інформацію у сфері торгівлі щодо тарифів, нетарифних заходів, податків, статистики та процедур.

6.      Чи хтось вже отримав допомогу від ЄС?

Навіть більше, ніж ви можете собі уявити! В рамках ініціативи EU4Business було надано допомогу 12 123 українським компаніям протягом 2019-2020 років. Серед них, 1 757 бізнесменів отримали позики на загальну суму 223,59 млн. євро в рамках програм ЄС із підтримки малих і середніх підприємств.

Було проведено понад 5 663 консультацій. У результаті лише за 2020 рік дохід підприємств зріс на 28,6% (майже 883 млн євро), а також було створено 20 380 нових робочих місць.

Ось кілька історій успіху:

Лідія Хила з Мелітополя виграла грант ПРООН у рамках ініціативи EU4Business і відкрила власну швейну майстерню Shveikamlt. Крім цього, вона виборола третє місце в конкурсі «Великі історії малого бізнесу» та отримала фінансову підтримку на розвиток своєї справи.

Євген Ерік отримав 50 тис. євро на розвиток компанії SolarGaps. Це дозволить розробити розумні жалюзі й сертифікувати продукт для європейського ринку. Грант було надано в рамках проєкту Кліматичних інноваційних ваучерів, який реалізує Greencubator за сприяння ЄБРР та ЄС.

Українські виробники лохини створили кооператив за підтримки ITC та EU4Business у співпраці з Асоціацією «Ягідництво України». Наразі спільна площа насаджень складає 250 га. Цього року компанії-члени кооперативу вже відправили 38,4 тонн ягід до Об’єднаних Арабських Еміратів.

Тут ви можете ознайомитися з іншими історіями успіху про українські малі й середні підприємства, що здійснюють діяльність у багатьох різних сферах та скористалися підтримкою ЄС.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна!

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна! 12:03

Водойми Чернігівщини ледь вкрилися кригою, а на них вже можна побачити любителів зимової риболовлі. Проте, якщо не дотримуватись правил безпеки, таке хобі може призвести до трагічних наслідків.

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти 12:00

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами 11:20

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова місцеву жительку визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно (ч.3 ст.307 КК України) та призначено покарання у виді 9 років з конфіскацією майна, що належить їй на праві власності, окрім житла.

На Чернігівщині стартував пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»

На Чернігівщині стартував пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» 11:05

Восени цього року рятувальники, поліцейські, освітяни та представники органів місцевого самоврядування підписали спільний Меморандум про співпрацю задля створення максимально безпечних умов навчання дітей. До його реалізації на Сіверщині першими долучились Ніжинська та Корюківська громади.

Повернути борг, щоб позбутися правових обмежень: скільки ніжинець завинив своїм дітям

Повернути борг, щоб позбутися правових обмежень: скільки ніжинець завинив своїм дітям 11:00

Якщо тривалий час не сплачувати аліменти, то сума всіх прострочених платежів утворює чималу заборгованість. Повертати дітям кошти допомагають державні виконавці, які зобов’язані у разі наявності підстав вжити обмежувальних заходів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини