Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 04:12:28

Депутати Коропської громади розбирались, як ефективно управляти землею громади

25.08.2021   17:11Агенцiя

Земельні ресурси громади – це одне із найбільш перспективних джерел наповнення бюджету. Але для того аби земля приносила податкові надходження, нею потрібно ефективно управляти.

Депутати Коропської селищної ради спільно із командою Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Іриною Кудрик керівницею офісу та Олександром Мельником радником з місцевих фінансів та управління, працювали на онлайн семінарах в пошуках рішень, які дозволять підвищити спроможність громади.

На минулому тижні до них долучились експерти Київського регіонального офісу Програми Андрій Курко, радник з децентралізації та місцевого самоврядування та Марія Пальчук, радниця з місцевих фінансів та управління, які розкрили тему управління земельних ресурсів у громаді.

«Земельне законодавство за останні роки докорінно змінилось. Громади отримали право управляти землями за межею населених пунктів. І саме депутати формують політику громади у цій сфері. Показником ефективного управління є співвідношення загальної площі громади до площі земель, в яких визначені межі та є власник, який сплачує податки. А для цього необхідно знати законодавство, бачити тенденції та чітко визначати інтереси громади», - переконував Андрій Курко.

Сьогодні перед депутатами громади стоять декілька завдань, аби досягти максимально вигідного співвідношення цих двох показників. І обранці мають всі необхідні для цього механізми.

«Депутати мають визначальний вплив на реалізацію повноважень управління земель. Ключова структура - постійна депутатська комісія. Вона погоджує проєкти землеустрою, вирішує земельні спори, контролює використання та процес охорони земель та пропонує ставки земельного податку. Тобто масу повноважень для ефективного використання землі», - переконує Марія Пальчук.

Це був завершальний онлайн семінар для команди депутатів громади. Декілька місяців депутати громади працювали з експертами Програми та розбирались в питаннях статусу депутата місцевої ради, управління комунальним майном, ролі депутата в бюджетному процесі та земельних відносини.

Нагадаємо, що Програма відібрала дві громади на Чернігівщині Коропську та Іванівську, і протягом трьох місяців експерти провели цикл навчань для депутатів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.