Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 серпня, 17:26:58

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: вихід із боргової кризи існує

19.08.2021   12:44Агенцiя

Станом на 1 серпня поточного року заборгованість побутових клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», зменшилась майже на третину, але ситуація залишається напруженою. Протерміновані фінансові зобов’язання клієнтів складають понад 280 мільйонів гривень.


«Як правило, наші клієнти накопичують борги у «високий сезон», тобто взимку, коли використовується найбільше палива, і поступово розраховуються з нами в міжопалювальний період, коли споживання скорочується в рази. Торік, при значно нижчій вартості газу, станом на перше серпня заборгованість населення перевищувала 379 мільйонів гривень, цьогоріч — 280 мільйонів. Але в умовах жорстких графіків розрахунків з оптовими постачальниками навіть найменші заборгованості створюють серйозну загрозу сталому газопостачанню», — наголошує директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.
Жителі колишнього Талалаївського району недоплатили за блакитне паливо 65,6 тисячі гривень, від 500 до 800 тисяч боргують на Ріпкинщині, Коропщині та Новгород-Сіверщині. Найбільше винні за газ у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Козельці.
У переважній більшості випадків заробіток клієнтів компанії не залежить від сезону, тож однакові, прогнозовані платежі за газ дозволять споживачам уникнути надмірних сум у платіжках, а відтак і накопичення боргів. Саме тому, усе більше клієнтів компанії переходять на тариф «Твій Газ Рівномірний платіж». Наразі компанією зафіксовано понад 3000 заявок на зміну тарифу. Щомісячний платіж у рамках тарифу розраховується за такою формулою: річний об’єм спожитого клієнтом газу множиться на фіксовану на рік ціну (7,99 грн кубометр) та ділиться на кількість місяців, що залишилась до кінця дії тарифу.
Жителька Чернігова Ніна Новікова, вже оцінила переваги нового тарифу: «1280 гривень на місяць замість 2300–2800 взимку, коли й без того вистачає витрат. Однаковий платіж — це і вигідно, і зручно. Окрім того, не доведеться стежити за цінами на газ, адже вартість газу в тарифі зафіксована. А якщо додати до цього ще й субсидію в опалювальний сезон, то економія стане ще більш відчутною».
«Приємний бонус — що не доведеться переживати, якщо в котромусь із місяців забуду передати показники, адже в кінці опалювального сезону проводять звірку, тож і з цим проблем не матиму. Якщо я використаю менше палива, ніж торік, то надлишок коштів отримаю назад, а якщо більше, то доплачу за них по 7,99 грн, а не за ціною, яка буде діяти в травні наступного року», — додає чернігівка Тетяна Копиця.
«Дуже зручно, що на зміну тарифу не доводиться витрачати багато часу», — підкреслює жителька Коропа Наталія Вишняк. — Я ознайомилась з умовами тарифу. Порахувала, що платіж буде в межах 800 гривень і подала заявку онлайн, у п’ятницю ввечері. У понеділок зранку мені подзвонила менеджер і ми домовились про зручний час для підписання заяви. Тепер я не турбуюсь через оплату газу взимку».
Підключити тариф «Твій газ Рівномірний платіж» можна до кінця літа, а діятиме він до 30 квітня наступного року. Саме тому власникам котлів варто поквапитися із переходом.
Спосіб подати заявку обираєте ви:
•    у відділеннях ТОВ «Чернігівгаз Збут» чи Клієнтських просторах 104.ua (адреси за посиланням: https://bit.ly/3xvQTfn )
•    на сайті компанії (https://rivnomirnyi.gaszbut.com.ua/);
•    через Viber-бот 7104ua;
•    За телефоном у: Чернігові: (0462) 94–12–48; Бобровиці (04642) 2–74–06; Варві (04636) 2–89–02; Городні (04645) 2–10–29; Ічні (04633) 2–02–02; Козельці (04656) 2–75–52; Коропі (04644) 2–13–66; Мені (04644) 2–14–09; Ніжині (04631) 7–83–05; Носівці (04642) 2–74–06; Прилуках (04637) 7–16–10; Семенівці (04659) 2–92–58; Сосниці (04655) 2–16–29; Сновську (04654) 2–20–19.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57

Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.

 Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року

Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55

Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:51

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

27 серпня: цей день в Україні і світі

27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50

День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі»

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06

Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини