Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 03:34:05

Доходи бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року - 1,6 млрд грн, видатки - 1,3 млрд грн

11.08.2021   17:06Агенцiя

Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року схвалений виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 5 серпня.

За словами начальниці фінансового управління міськради Олени Лисенко, за І півріччя 2021 року до бюджету Чернігівської міської територіальної громади надійшло 1,6 млрд грн.

Порівнюючи з минулим роком, надходження збільшилися як по власним надходженням, так і по міжбюджетним трансфертам.

Власні надходження загального фонду бюджету складали 1,9 млрд грн і затверджені показники перевиконано на 6%. Порівнюючи з минулим роком, такі надходження збільшилися на 19%.

Якщо порівнювати фінансову забезпеченість на одного мешканця за власними доходами загального фонду бюджетів міських територіальних громад по Україні, то у Чернігові доходи на одного мешканця складають 3911 грн. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, збільшення відбулося майже на 20%.

Надходження податку на доходи фізичних осіб, який у структурі власних надходжень бюджету складає 58,4%, також збільшилися на 19%.

У структурі місцевих податків та зборів загальні надходження склали 317,5 млн грн (збільшення на 17,7%). Найбільшими джерелами є єдиний податок (56,6%) та плата за землю (37,4%).

Надходження до спеціального фонду бюджету збільшилися за рахунок збільшення офіційних трансфертів. Цього року з обласного бюджету була отримана субвенція на будівництво та реконструкцію доріг у сумі 100 млн грн (минулого року - 60 млн грн). Крім того, рішенням міської ради був створений цільовий фонд бюджету, до якого надійшло 6,3 млн грн.

Поруч з цим, за словами Олени Лисенко, значно зменшилися надходження, зокрема, за доходами до бюджету розвитку через скасування надходження коштів від пайової участі в розвиток інфраструктури населеного пункту. Минулого року на цей час таких надходжень було 12 млн грн, яких цього року місто недоотримало. Загалом же надходження до бюджету розвитку у порівнянні з минулим роком знизилися на 78% і наразі складають 4,1 млн грн. Основна частина (92,7%) – це кошти від відчуження майна, що перебуває у комунальній власності.

Виконання бюджету міської територіальної громади складає 1 320,6 млн грн. Як завжди, левова частка видаткової частини бюджету міста спрямовується на соціально-культурну сферу (64%). По економічних напрямках 55% видатків бюджету спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери. Капітальні видатки складають тільки 12,5 % (164,1 млн грн).

По видатковій частині бюджету серед міських територіальних громад України на одного мешканця – Чернігів на 12 місці. Видатки на одного мешканця збільшилися в звітному періоді на 183 грн.

Виконання бюджету розвитку зменшилося на 18,3 млн грн, тобто на 10,3%, тому що минулого року відбулося погашення заборгованості за попередній, а цього року цього не було. По видаткам бюджету розвитку на одного мешканця Чернігів вже третій рік поспіль займає третю позицію серед інших міст України і складає 562 грн.

Фінансування освітньої галузі загалом складає 679,2 млн грн. Це на 20,6% більше, ніж минулого року. На заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 83,3% (565,8 млн грн).

На оснащення закладів охорони здоров’я міста цього року спрямовано 12,9 млн грн, на 53,6% більше ніж минулого року. Наразі ще завершуються тендерні процедури ще по багатьом закладам.

Видатки на житлово-комунальне господарство загалом склали 152,2 млн грн, що на 8,3 млн грн менше ніж минулого року. Зокрема, спрямовані кошти на внески у статутні капітали комунальних підприємств для придбання техніки чи відшкодування вартості проєктних робіт.

На організацію благоустрою видатки бюджету загалом склали 82 млн грн, а на дорожнє господарство - 162 млн грн. На підтримку транспортної галузі спрямовано коштів у 1,9 разів більше ніж минулого року, оскільки цього року вже придбані 4 тролейбуси для КП «ЧТУ».

У місті продовжуються виконуватися цільові програми бюджетної сфери, на які загалом спрямовано 19,7 млн грн. Зокрема, на програму підтримки народжуваності - 6,3 млн грн, на поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти міста – 3,8 млн грн, на надання соціальних послуг – 3,1 млн грн. Також виконується фінансування проєктів Бюджету участі. Із затверджених на 2021 рік 24 проєктів (12 великих та 12 малих) наразі вже профінансовано 16 (9 великих та 7 малих) на загальну суму 3 млн грн.

Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року надалі виноситиметься на розгляд та затвердження Чернігівською міською радою.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).