Що посіяли аграрії Чернігівшини?
Під урожай 2021р. в області посіяно 1354 тис.га сільськогосподарських культур, з них 85% засіяли підприємства. У порівнянні з минулим роком посівні збільшилися на 1%.
Більшу частину зайнятих посівами площ (63%) відведено під зернові культури. Технічні культури займають 24%, кормові – 7%, картопля та овоче-баштанні – 6%.
Зернових культур посіяно на площі 856 тис.га. Більше, ніж торік, посіяно пшениці, кукурудзи на зерно, жита, гречки. Зменшилися площі ячменю, вівса, проса та зернобобових культур. Дві третини посівів у складі зернової групи займає кукурудза.
Чернігівщина за посівами жита є першою серед регіонів України, кукурудзи – поступається лише Полтавщині, вівса та гречки – третьою, кормових культур – четвертою.
Технічних культур посіяно на площі 317 тис.га, з них 75% становлять посіви соняшнику, 12% – сої, 11% – ріпаку, 2% – цукрового буряку. У порівнянні з 2020р. посівні площі соняшнику та цукрового буряку дещо зменшилися, а ріпаку – збільшилися на 31%.
Картоплі посаджено 72 тис.га, овочів відкритого ґрунту – 11 тис.га, що трохи менше минулого року. Основними виробниками цих видів рослинницької продукції залишаються господарства населення. У них зосереджено 92% посівних площ картоплі та 97% – овочів.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39
До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.
Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35
Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.
20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.