Чернишов озвучив культурні проєкти, включені у "Велике будівництво". Які з Чернігівщини?
Культура – новий напрям у Програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». У 2021 році планується відновлення 20 об’єктів культурного спрямування.

«Об’єкти культурної спадщини України – це відгомін нашої історії. Маємо її знати та шанувати. Відновлення культурних об’єктів стане потужним внеском у розвиток громад та культурне збагачення населення України», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.
В рамках підготовки до відзначення 30-ї річниці Незалежності України буде реалізовано знаковий об’єкт на території Черкащини – Будинок культури у Каневі на 700 місць.
Саме тут буде розташована Шевченківська національна бібліотека та Канівська школа мистецтв. Центр облаштують для проведення різноманітних гуртків культурологічного спрямування й наукового відділу з вивчення та популяризації діяльності та життя видатних осіб української історії тощо.
На реалізацію об’єкту передбачено 76,2 млн грн.
Також у планах будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» в с. Старий Косів Івано-Франківської області. Це унікальний об’єкт, який немає аналогів. Центр буде побудований у формі глечика з візерунками. Таке рішення в дизайні будівлі підкреслює історичний культурний доробок Косівщини. Саме на цих територіях одним з найпоширеніших ремесел було гончарство. У Центрі розташовуватиметься невеликий кінотеатр, внутрішній відкритий балкон, гончарні майстерні та конференц-зали.
Масштабна реконструкція запланована і для таких об’єктів, як: Національний художній музей України, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка», Бережанський замок, оборонні мури Жовкви, Палац Потоцьких у Тульчині, Підгорецький замок, Національний заповідник «Хортиця», Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, «Білий та Сірий будинки Косачів» в с.Колодяжне, Миколаївська астрономічна обсерваторія, Національний заповідник «Софія Київська», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань» та замок Любарта в Луцьку.
Останні новини Чернігівщини
Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30
“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16
В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07
Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58
Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52
На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.