Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 17:13:24

Технології точного землеробства в Україні: "Дружба-Нова" поширює досвід

23.10.2012   18:43Агенцiя

Містечко Варва на Чернігівщині в черговий раз перетворилось на центр із питань застосування інформаційних і ресурсозберігаючих технологій. Компанія “Дружба-Нова” першою в Україні системно і комплексно впроваджує елементи точного землеробства та вже вдруге зібрала разом науковців і практиків з усього світу.

5-6 жовтня 2012 року на базі агрохолдингу “Дружба-Нова” відбулась II Міжнародна конференція “Системний підхід при впровадженні інформаційних та ресурсозберігаючих технологій у рослинництві”. Із кожним роком інтерес до цих технологій серед аграріїв світу лише зростає. Свідченням тому є понад 200 учасників цьогорічної конференції із багатьох країн світу, які упродовж двох днів вивчали успішний досвід колег-аграріїв щодо ведення господарства в умовах застосування інноваційних технологій.

Форум відвідали почесні гості – радник Президента України Віктор Слаута, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Шанойло, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса, начальник управління агропромислового розвитку чернігівської ОДА Анатолій Максак, голова Варвинської РДА Петро Бакуменко.

Модератором форуму, вже вдруге, виступив В’ячеслав Адамчук, професор Університету МакГілл, Канада.

– Основна ідея цієї події полягає в тому, щоб приводити однотижневу роботу на базі господарства, – розповів науковець під час вітального слова. – Відбувається активне обговорення потенціалу введення в Україні точного землеробства, інформаційних та ресурсозберігаючих технологій, застосування їх в умовах великих господарств. Незважаючи на те, що проект досить молодий багато технологій уже випробувані і запущені у виробництво у “Дружбі-Новій”.

– Зарубіжні експерти працювали 4 дні в господарстві – розповів спілкуючись із представниками медіа генеральний директор компанії “Дружба-Нова” Сергій Гайдай. – Такий форум ми проводимо вже вдруге. Його основною метою є отримати оцінку зробленого за рік, почути рекомендації від науковців зі світовим ім’ям. Ми не просто декларували втілення цих технологій, а дійсно їх впровадили у виробництво, і в цьому році ми можемо говорити про конкретні результати.

- Я проглянув програму навчання кафедри землеробства Харківського сільськогосподарського університету імені Докучаєва, – поділився враженнями радник Президента України Віктор Слаута. – І не знайшов там точного землеробства. Це означає, що навіть наші освітяни і наука відстають від того, що застосовується в “Дружбі-Новій”. Зараз йде здорожчання енергоносіїв у світі, і той, хто не підхопить оці рекомендації, вислухавши різних професорів з Америки, Бразилії, інших країн, опиниться на периферії. Можна золотом обкласти рослину, але якщо не дати їй те, що їй насправді потрібно – результату не буде. Тому, те що робить “Дружба-Нова” правильне, і ми повинні розповсюджувати їхній досвід.

Організатори конференції – компанія “Дружба-Нова” та “Український клуб аграрного бізнесу” підготували широку програму заходу. У перший день під час пленарної частини конференції свої наукові розробки та результати успішного застосування інноваційних технологій представили авторитетні експерти провідних аграрних інституцій світу. Учасники конференції заслухали доповіді про основні етапи розвитку точного землеробства в Європі (професор Герман Аурнхаммер, Мюнхен, Німеччина); оптимізацію системи живлення рослин при використанні точного землеробства (Джеймс Шеперс, США); впровадження систем точного землеробства в Південній Америці (Хосе Молін, Бразилія); економічні основи точного землеробства і впровадження інформаційних технологій (Джеймс Ловенберг-Де Боер, США); використання мультиспектральних і гіперспектральних знімків для визначення факторів стресу рослин (Шив Прашер, Канада).

Практичний досвід застосування точного землеробства представили господарі заходу: на прикладі діяльності компанії “Дружба-Нова” учасники конференції переконались в ефективності впровадження інноваційних технологій. Маючи в обробітку понад 110 тис. га земельних угідь “Дружба-Нова” із року в рік дивує економічним ефектом діяльності: у 2011 році компанія отримала майже 60 млн. доларів доходів від реалізації. Цьогоріч дохід виросте більш ніж вдвічі і складе понад 160 млн. доларів і завдяки таким показникам компанія “Дружба-Нова” увійде до рейтингу двохсот найбільших компаній країни та займе почесне місце серед еліти національного бізнесу. У 2011 році компанія вклала майже 12 млн. доларів у впровадження новітніх технологій та технічне переоснащення виробництва. За словами генерального директора Сергія Гайдая вже наступного року ця цифра може вирости у декілька разів та досягти рівня 50 млн. доларів.

Найбільший інтерес присутніх було зосереджено на економічних показниках ефективності впровадження елементів точного землеробства. Дізнатися про економічний ефект інноваційних перетворень учасники конференції змогли заслухавши доповідь першого заступника генерального директора Світлани Попенко “Економічна ефективність використання елементів точного землеробства на прикладі компанії “Дружба-Нова”.

Зокрема, лише диференційоване внесення компенсаційних норм азотних добрив для мінералізації пожнивних решток дозволяє економити на 1 га понад 15 доларів, раціонально розподілити добрива по полю та повернути в грунт з пожнивними рештками основні елементи живлення, що дозволить зекономити від 120 до 300 доларів на гектарі, в залежності від зібраної культури. Технологія змінної норми висіву та автоматичного контролю сошників за рахунок оптимізації густоти стояння рослин дозволила підвищити урожайність кукурудзи до 20% та економити насіннєвий матеріал за рахунок відсутності перекриттів і загущення посівів в залежності від конфігурації поля до 15%. Обробіток ґрунту з одночасним диференційованим локально-стрічковим внесенням 4-х видів добрив забезпечує зменшення витрат основних добрив до 50% в порівнянні з внесенням їх в розкид. Одночасне проведення обробітку ґрунту, внесення добрив та посіву заощаджує близько 40% паливно-мастильних матеріалів у порівнянні із мінімальною технологією обробітку ґрунту.

З великою зацікавленістю прослухали доповіді Ярослава Бойка, директора з науково-технологічного розвитку компанії “Дружба-Нова” на тему “Системний підхід до використання елементів точного землеробства” та Олега Москаленка, начальника управління інформаційних технологій – “GPS-моніторинг техніки на виробництві”.

Практична частина відбувалась у другий день роботи конференції та проходила на трьох демонстраційних полях компанії “Дружба-Нова”. Учасникам заходу були представлені технології збирання врожаю, картографування урожайності, сучасні технології обстеження ґрунтів, картографування електропровідності та рельєфу поля, GPS-керовану технологію відбору ґрунтових зразків.

На центральній виробничій базі гостей зацікавила сучасна випробувальна лабораторія, портативне обладнання для роботи в полі та контроль погодних умов і оперативне корегування технологій.

Застосовуючи в обробітку земельних угідь системний комплекс декількох інновацій (GPS-моніторинг техніки, технології обробітку ґрунту Strip-till, Mini-till, No-till, диференційоване внесення добрив та ін..) компанія “Дружба-Нова” демонструє стабільний ріст врожаїв при одночасній економії на енергоресурсах.

Міжнародні експерти не приховували емоцій та із захопленням ділились враженнями від побаченого:

– Я приїхав до України аби продемонструвати американський досвід – розповідає Джим Бассет власник компанії “Dawn” США, – але, водночас, я був надзвичайно вражений прогресивністю компанії “Дружба-Нова”. Мене приємно тішить відкритість компанії до використання сучасних технологій. Я знайомий із діяльністю подібних компаній у різних країнах світу, однак переважна більшість, близько 90% із них, володіють певною інформацією, певними знаннями, використовують їх і далі змінюватись не мають наміру. Але в компанії “Дружба-Нова” я бачу найсучаснішу техніку, використання найсучасніших наукових досягнень. Я вражений! Це найдивовижніші результати, які я до цього часу бачив у світі!

– Надзвичайно хороше враження від компанії “Дружба-Нова”. Я побачив комплексні рішення впровадження точного землеробства. Компанія має усі можливості для використання повного спектру найсучасніших технологій, – розповідає Шив Прашер із університету МакГілл, Канада.

– Компанія “Дружба-Нова” зробила досить вагомий крок у процесі впровадження технологій точного землеробства, і, з мого досвіду, це приклад найбільш повного використання комплексу інноваційних технологій, які мені доводилось бачити в подібних компаніях світу, – ділиться враженнями від побаченого американський науковець із Університету Пурдю Джеймс Ловенберг-Де Боер.

– Я був на конференції минулого року і сьогодні побачив дуже серйозні зміни. Зокрема, грандіозні зміни у лабораторії. Зважаючи на розвиток компанії за останній рік, у неї дуже великий потенціал для прогресу в майбутньому. – розповідає Олексій Мельничук, спеціаліст з точного землеробства, Канада.

– Я вважаю Сергія Гайдая, напевно, найбільш авторитетним господарником в Україні у питанні вирощування кукурудзи. – розповідає директор “SintalAgriculture” Вадим Могила, Україна. – Ми постійно вчимося та вдосконалюємося. Що стосується теми вирощування кукурудзи, я переконаний, потрібно вчитися саме у таких людей. Рівень конференції досить високий. Усі ці технології – це завтрашній день вирощування кукурудзи. Ми у себе робимо щось подібне, але тут все набагато масштабніше. Система управління, яку побудувала “Дружба-Нова”, це те, без чого на сьогоднішній день не можна керувати такими великими площами.

– Оцінка всього побаченого – з десяти, дев’ять з половиною. Половину залишимо для того, аби “Дружба-Нова” мала можливість вдосконалюватись. – коментує свої враження Роман Насиров, компанія “РенесансКапітал”, Україна. Найбільше мене вразило бажання людей завжди вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому. Слід відзначити використання тут комплексу технологій. Конференція організована блискуче.

Цьогорічна конференція на базі компанії “Дружба-Нова” стала важливим етапом у розвитку науково-технічного та інформаційного співробітництва науковців та практиків, експертів та початківців агропромислової галузі України та світу. Безсумнівно, маленьке містечко Варва на Чернігівщині має беззаперечну перспективу – закріпити за собою звання інформаційного центру точного землеробства європейського, а можливо, й світового рівня.

Господарі заходу висловили переконання – проведення конференції стало традицією, і вже за рік “Дружба-Нова” втретє запросить експертів, науковців, консультантів до участі у черговому міжнародному форумі.

Прес-служба компанії

PR

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини